Svátky

Příjemnou noc,
dnes je neděle 17.11.2019
svátek má Mahulena
zítra Romana

Krátce

TOP 10 druhů potravin,
které jsou zdrojem vápníku.

Citáty

GIOVANNI GIACOMO CASANOVA
Láska sestává ze tří čtvrtin ze zvědavosti.

Otázka č.274

Vlastně ano.
Mít dítě po čtyřicítce je velké riziko (pro všechny zúčastněné), které stoupá s každým přibývajícím rokem potenciální matky. Kromě nebezpečí zdravotních, o kterých jste se už jistě dopodrobna informovala (potíže s početím, vrozené genetické vady plodu, komplikovaný i předčasný porod atd.) jsou tu i problémy ostatní, spojené například s poněkud pokročilým stářím rodičky a její péčí o děťátko.
Skutečně se cítíte na to, abyste ve svém věku strávila většinu nocí (a dní) nevyspáním vyplývajícím z intenzivní starostlivosti o malé miminko? Je totiž dobře známo, že takové podmínky zvládá lidský organismus jinak ve dvaceti, a úplně odlišně o dvě desítky let později. Měla byste na to dostatek energie a trpělivosti?
A jak se k celé záležitosti staví Váš manžel? Docela dobře je i možné, že už chce mít doma klid, zejména jestli také není nejmladší (o jeho věku se nezmiňujete).
Uvědomte si též, že až by Váš plánovaný potomek dosáhl dospělosti, Vy budete již v důchodovém věku. A i to, že až by měl (nebo měla) své vlastní dítě a potřeboval(a) by babičku na hlídání, Vy byste toho už patrně pro své stáří nebyla schopná (zvláště pokud by Váš pokračovatel rodu měl dítě také v pozdějším věku). Je totiž dost pravděpodobné, že byste v té době sama potřebovala péči skoro na stejné úrovni, jako to malé vnoučátko. A jak by Váš syn (či dcera) celou situaci asi zvládal(a)?
Je sice pravda, že mít dítě je hezké, ale ve svých 43 letech byste si to měla raději ještě pořádně rozmyslet. Nikdy nevíte, co se všechno může stát – a rizika jsou přece jen poněkud veliká.
Přeji Vám, ať je Vaše rozhodnutí správné.

Vyhledávání

Podporují nás

test Stránky se zdravotnickou tématikou jsou podporovány Ministerstvem zdravotnictví v rámci Programu vyrovnávání příležitostí pro občany se zdravotním postižením


hartmann
 

kopriva

 

Florence

 

ZDN

 

Foto dne

CESTOVÁNÍ

 

Nenechte si ujít povídání o cestách po místech více či méně známých..