Svátky

Dobré dopoledne,
dnes je pondělí 25.5.2020
svátek má Viola
zítra Filip

Krátce

TOP 10 druhů potravin,
které jsou zdrojem vápníku.

Citáty

MARCUS TULLIUS CICERO
Spása/zdraví lidu je nejvyšším zákonem.

Otázka č.295

Akvaristika je velice krásný koníček, jako všechny záliby však vyžaduje také dostatek času (na údržbu nádrží) a nemalé finanční prostředky.
Určitě je Ti známo, z jakého důvodu rodiče nechtějí větší akvárium povolit. Možná mají například obavy, že by mohlo někdy prasknout a následně vytopit nejen váš byt, ale i sousedy (zvlášť když bydlíte v paneláku). A uvedení příbytků do původního stavu by asi bylo poněkud náročné (nejen co se týče peněz).
Samotný provoz akvarijních nádrží také něco stojí – to jistě víš. Dnes, v době krize, kdy většina lidí obrací každou korunu dvakrát, je potřeba takovou investici důkladně zvážit. Opravdu byste si mohli velké akvárium dovolit? – Není to trošku luxus?
A měl bys dostatek trpělivosti se tomuto hobby věnovat? Jistě máš i jiné povinnosti, nehledě na ty školní.
Víš, až budeš mnohem starší, určitě jednání svých rodičů pochopíš. Mladí lidé se většinou vrhají do věcí po hlavě a často si neuvědomují všechny související skutečnosti.
Až budeš mít jednou svoje bydlení, můžeš si velkou nádrž klidně koupit, protože náklady i rizika s tím spojená budou jenom na Tobě. Zatím ale pokud bydlíš s rodiči a nejsi ještě plnoletý, měl bys jejich názor respektovat a podřídit se jim. Takový je totiž úděl všech dětí a mladistvých – proto se také tolik těší na čas dospělosti a na vlastní samostatný život. Uvidíš, že ta doba, než si budeš moci svoje vlastní rybičky pořídit, rychle uteče. (Teď se hlavně věnuj svým studentským povinnostem.)
A není ani vyloučené, že později budeš už mít úplně jiné zájmy, takže si na své mladické sny ani nevzpomeneš – i to se někdy stává.
Přeji Ti hodně štěstí a úspěchů ve škole i v dalším životě.

Vyhledávání

Foto dne

CESTOVÁNÍ

 

Nenechte si ujít povídání o cestách po místech více či méně známých..