Svátky

Dobré odpoledne,
dnes je úterý 26.5.2020
svátek má Filip
zítra Valdemar

Krátce

TOP 10 druhů potravin,
které jsou zdrojem vápníku.

Citáty

AVICENNA
Pravá únava je únava z nevědomosti.

Otázka č.297

Vlastně ano.
Mnoho našich odborníků na manželství a partnerství prohlašuje, že každý normální chlap chce mít doma (mimo jiné) také „UU“ – tedy uvařeno a uklizeno.
V dnešní době sice najdeme na trhu hodně druhů polotovarů a hotových pokrmů, které lze bez problémů koupit a jenom ohřát, ale stejně tak existuje i dost mužů (zvláště těch s poněkud „chlupatějším“ jazýčkem), kteří rozdíl mezi kupovaným a doma připraveným jídlem poznají a nebohou ženu pak za to nevybíravě zkritizují. A krmě hotová či z polotovarů je také o něco (někdy i o víc) dražší než strava uvařená doma, takže konzumovat jí často si mohou dovolit jen finančně úspěšnější lidé (rozhodně ne mladé domácnosti, které šetří každou korunu).
I v našich krajích jsou zajisté takoví „páni tvorstva“, kteří vařit umějí a dokonce se této činnosti věnují rádi, ale určitě nikoli každý den. Takže se vůbec nespoléhejte na to, že mezi nimi bude i Váš vyvolený.
Navíc mnoho příslušníků „silnějšího pohlaví“ stále uznává pouze tradiční rodinný model: často a s oblibou říkají (a pevně tomu věří), že „ženská patří především k plotně“. Pokud Váš současný protějšek není podobně „postižený“, není vyloučeno, že takového potkáte v některém ze svých dalších vztahů (jste ještě mladá, nelze se tedy domnívat, že celý život zůstanete s jedním partnerem).
Umět vařit je tedy pro ženu v dobře fungujícím soužití téměř nutností, protože jinak hrozí řada konfliktů (hádkou počínaje a rozvodem konče). Muž sice někdy zpočátku (obzvlášť když se nachází ve stádiu zamilovanosti) vydrží jíst jídla „z pytlíku“, ale většinou se mu to postupem doby zprotiví a může si najít milenku (později i manželku), která domácí kuchyni perfektně ovládá. - A původní polovičce zbudou jen oči pro pláč.
Uvědomte si proto včas toto riziko a raději se naučte kuchařskému umění co nejdříve. Věřte, že Vaše matka to s Vámi myslí jedině dobře (jako všechny mámy).
Držím Vám palce.

Vyhledávání

Foto dne

CESTOVÁNÍ

 

Nenechte si ujít povídání o cestách po místech více či méně známých..