Svátky

Dobré dopoledne,
dnes je pondělí 25.5.2020
svátek má Viola
zítra Filip

Krátce

TOP 10 druhů potravin,
které jsou zdrojem vápníku.

Citáty

PAVLA BUZKOVÁ
Milovaný člověk není jenom obrazně, nýbrž skutečně naším světem, kterým jsme obklopení, ve kterém duševně bydlíme. 

Otázka č.366

Asi se Vám to nebude líbit, ale Váš syn má bohužel pravdu.
Skutečně je to jeho život a jeho zdraví, které si ničí. Pouze pokud by bydlel s Vámi v bytě, mohla byste trvat na tom, aby kouřil mimo domov (protože jinak by ohrožoval i Váš organismus). Ale jestli má své bydlení, zřejmě s tím nic nenaděláte. Jen ho požádejte, aby nekouřil ve Vaší přítomnosti.
Mnoho kuřáků stále považuje svůj zlozvyk za jakousi „módu“, a proto se ho vzdávají velice neradi. Jiní by přestat chtěli, ale jednoduše se jim to nedaří. A někdo se také hájí tím, že ho cigareta uklidňuje.
Pokud je syn kuřák opravdu veliký, Vaše domluvy si stejně připouštět nebude. K omezení počtu vykouřených cigaret by ho mohly dohnat jedině vážné zdravotní potíže nebo jeho stále se zhoršující ekonomické postavení.
Nezbývá, než se s tím alespoň do jisté míry smířit a věřit, že si absurdnost svého chování uvědomí dříve, než bude opravdu zle.
Pokud by se Váš potomek nacházel v tíživé finanční situaci, pak Vám snad netřeba zdůrazňovat, abyste mu z ní nepomáhala. Má – li dost peněz na kuřivo, měl by je mít i na to ostatní.
Někteří lidé jsou prostě velmi tvrdohlaví: ke změně hodnot je často dovede až vlastní (mnohdy poněkud bolestná) zkušenost.
Můžete jen doufat, že to až tak daleko nedojde.

Vyhledávání

Foto dne

CESTOVÁNÍ

 

Nenechte si ujít povídání o cestách po místech více či méně známých..