Svátky

Dobré ráno,
dnes je neděle 17.11.2019
svátek má Mahulena
zítra Romana

Krátce

TOP 10 druhů potravin,
které jsou zdrojem vápníku.

Citáty

KONSTANTIN NIKOLAJEVIČ BAŤUŠKOV
Chci milovat takovou ženu která mne chápe nikoliv nejvíce, ale nejlépe. 

Otázka č.384

Komu není rady, tomu není pomoci. Otázkou rovněž zůstává, zda jsme vůbec ochotni nechat si poradit – někteří lidé jsou velmi tvrdohlaví a na všechno jednoduše chtějí přijít sami.
Můžete své sestře naposledy a důrazně říci, že Vy se svým příjmem také musíte nějak vycházet – a nestěžujete si. Lze jí i sdělit (možná že už jste to udělala), že nejspolehlivější způsob, jak mít své finance pod kontrolou, je takzvané „domácí účetnictví“, kdy si dotyčný zapisuje (velice pečlivě) každou vydanou položku. Snadno pak vidí, za co utrácí nejvíc a kde se dá naopak ještě ušetřit.
Ale pokud ani toto nepomůže, nechte sestru být a její případné stesky ohledně peněz ignorujte. Je to sice Vaše sestra, ale je dospělá (i svéprávná) a má svůj život, stejně jako Vy. A jaký si ho udělá, takový ho bude mít. V žádném případě jí však své rady nevnucujte – nikdo nemá moc rád, když se mu kdokoli plete do jeho záležitostí (byť by to myslel sebelépe).
Většinou totiž platí, že nejvíc si stěžují právě ti, kdo mají prostředků dost – v dnešní době to začíná být bohužel pravidlem. I kdyby měli sebevětší příjem, bude jim to stále málo. S takovým postojem nic nenaděláte a je tudíž lepší brát ho se zdravým nadhledem.
Netřeba Vám snad zdůrazňovat, abyste své sestře finance nepůjčovala – máte sama málo. Tak existuje alespoň nějaká naděje, že časem se přece jen naučí s nimi hospodařit – ono jí prostě ani nic jiného nezbude.
Přeji mnoho zdaru.

Vyhledávání

Podporují nás

test Stránky se zdravotnickou tématikou jsou podporovány Ministerstvem zdravotnictví v rámci Programu vyrovnávání příležitostí pro občany se zdravotním postižením


hartmann
 

kopriva

 

Florence

 

ZDN

 

Foto dne

CESTOVÁNÍ

 

Nenechte si ujít povídání o cestách po místech více či méně známých..