Svátky

Dobré ráno,
dnes je neděle 17.11.2019
svátek má Mahulena
zítra Romana

Krátce

TOP 10 druhů potravin,
které jsou zdrojem vápníku.

Citáty

GEORGE ORWEL
Nikdy nepoužívejte dlouhé slovo, které může být nahrazeno krátkým.

Otázka č.402

Hodně záleží na konkrétních daných podmínkách a také na vašich finančních možnostech.
Zajisté víte, že pes potřebuje více péče a rovněž i rázného velitele, který ho naučí základním povelům a poslušnosti (bude tedy lepší variantou v případě, pokud alespoň jeden z vás má v povaze - byť jen trošku - schopnost rozkazovat). Obvykle jeho chov vyžaduje i více prostředků – je třeba ho nechávat pravidelně očkovat a většinou má i větší spotřebu potravy než kočka. Hlavně je nutné chodit s ním pořád ven, a to za každého počasí (což ne každému vyhovuje), a v neposlední řadě je třeba za psa platit pravidelně poplatky určené Vašim místem bydliště.
Naproti tomu kočka je individualista a příliš starostlivosti zde není povinností (pokud není dlouhosrstá) – vlastně si často vystačí sama. Jestli tedy jste například hodně (třeba pracovně) vytíženi, je mňoukající společnice lepším řešením. Jenže na druhou stranu k jejím nedostatkům zase patří to, že si ráda brousí drápky o nábytek a tím ho ničí (škrabadlo je sice dobrá možnost, ale ne každá kočka bývá ochotná ho používat). Je - li tedy zařízení Vašeho bytu poněkud nákladnější, raději si pořízení kočky rozmyslete. Čičiny totiž mají svojí hlavu a většinou se nedají úplně ochočit.
V každém případě se vyplatí záležitost důkladně prodiskutovat, případně ještě požádat o radu známé z řad „pejskařů“ či „kočičkářů“.
Pokud byste se ani potom nemohli dohodnout, tak pomůže jednoduchý hod mincí. Tehdy ale vezměte předem na vědomí, že pak si „poražený“ nesmí stěžovat a říkat „chtěl(a) jsi psa (kočku), tak se starej“.
Věřím, že se nakonec domluvíte k oboustranné spokojenosti a přeji hodně hezkých chvil se čtyřnohým miláčkem.

Vyhledávání

Podporují nás

test Stránky se zdravotnickou tématikou jsou podporovány Ministerstvem zdravotnictví v rámci Programu vyrovnávání příležitostí pro občany se zdravotním postižením


hartmann
 

kopriva

 

Florence

 

ZDN

 

Foto dne

CESTOVÁNÍ

 

Nenechte si ujít povídání o cestách po místech více či méně známých..