Svátky

Dobré ráno,
dnes je neděle 17.11.2019
svátek má Mahulena
zítra Romana

Krátce

TOP 10 druhů potravin,
které jsou zdrojem vápníku.

Citáty

JOHN DRYDEN
Mějte se na pozoru před zuřivostí trpělivého člověka!

Otázka č.425

Je velice smutnou skutečností, že polovina manželských svazků končí rozvodem.
Nejčastějším důvodem bývá nesoulad povah a zájmů, který pramení z toho, že svého partnera dostatečně neznáme a po svatbě se nestačíme divit, koho jsme si to vlastně vzali. Dá se tomu předejít takzvaným „manželstvím na zkoušku“ – nelegalizovaným společným soužitím, které trvá nějakou dobu před svatbou. Odborníci se opravdu přiklánějí k názoru, že páry, jež spolu před sňatkem takto žijí, mají pak menší potřebu se rozvádět.
Dalšími znaky rozpadů manželství je mnohdy nedostatek komunikace (a také to, že oba dva vědí, jak si manželské spolužití představují, ale ani jeden nehodlá v případě problémů ustoupit), dále nevěra, alkoholismus, v poslední době tolik skloňované finanční nesváry a rovněž nesmíme zapomenout ani na domácí násilí.
Jako příčina rozvodu se též někdy objevují sexuální neshody. Ale tento důvod bývá v menšině, neboť potíže s intimním soužitím většinou vyplývají z jiných nesnází a dnes už se dají spolehlivě řešit i vyřešit.
Nutno dodat, že vysoká rozvodovost není jen naším problémem, ale že se s ní potýkají všechny vyspělé země na světě.

Vyhledávání

Podporují nás

test Stránky se zdravotnickou tématikou jsou podporovány Ministerstvem zdravotnictví v rámci Programu vyrovnávání příležitostí pro občany se zdravotním postižením


hartmann
 

kopriva

 

Florence

 

ZDN

 

Foto dne

CESTOVÁNÍ

 

Nenechte si ujít povídání o cestách po místech více či méně známých..