Svátky

Dobré ráno,
dnes je neděle 17.11.2019
svátek má Mahulena
zítra Romana

Krátce

TOP 10 druhů potravin,
které jsou zdrojem vápníku.

Citáty

ČÍNSKÉ PŘÍSLOVÍ
Láska není dar, který dostáváš, ale dar, který dáváš.

Otázka č.458

Jistě. Na podobné záležitosti se zaměřují odborníci vzhledem ke stále rostoucí míře rozvodů.
Poslední takovou analýzu provedli vědci ze Švýcarska a dospěli k těmto závěrům: ideální žena by údajně měla být o něco chytřejší než muž, asi o pět let mladší a měla by pocházet ze stejných společenských vrstev. Budou – li se páry řídit tímto vzorem, údajně se jejich šance na spokojený svazek zvýší až o pětinu.
V uvedeném průzkumu byly sledovány celkem 1074 páry ve věkovém rozmezí 19 – 75 let. A podle něho snižuje šance na spokojené manželství fakt, byl - li jeden z partnerů někdy rozvedený.
Inspiraci lze prý nalézt už v pravěku, kdy se ženy staraly o chod jeskyně a mnohem více uplatňovaly svoji inteligenci a dovednosti, kdežto muži měli kromě lovu na starosti pouze rozmnožování rodu.
Nutno však dodat, že s konci výše zmíněné studie ne všichni odborníci souhlasí. Nejčastěji oponují tím, že nejvíce záleží na skutečnosti, jak moc oba dva partneři do vztahu investují (a vzdělání, inteligence a dominace není důležitá).
Škoda, že něco takového nebylo zkoumáno i u nás – výsledky by byly jistě zajímavé.

Vyhledávání

Podporují nás

test Stránky se zdravotnickou tématikou jsou podporovány Ministerstvem zdravotnictví v rámci Programu vyrovnávání příležitostí pro občany se zdravotním postižením


hartmann
 

kopriva

 

Florence

 

ZDN

 

Foto dne

CESTOVÁNÍ

 

Nenechte si ujít povídání o cestách po místech více či méně známých..