Svátky

Dobré odpoledne,
dnes je pátek 28.1.2022
svátek má Otýlie
zítra Zdislava

Krátce

TOP 10 druhů potravin,
které jsou zdrojem vápníku.

Citáty

Napoleon Bonaparte
Neštěstí ještě nejistá tíží nás často mnohem víc než neštěstí, která se již snesla na naše hlavy - to proto, že v obraznosti stejně jako v matematice je síla neznámého nezměřitelná.

Bodové ohodnocení při těžkém poškození zdraví

 

Vážený pane Z.,
vyhláška č. 440/2001 Sb., která hodnocení bolestného a ztížení společenského uplatnění upravuje, stanoví, že bodové ohodnocení bolestného a ztížení společenského uplatnění se vymezuje v lékařském posudku, který zpracovává ošetřující lékař. Požadavek pojišťovny je tak oprávněný. Nicméně, z praxe mohu říci, že ošetřující lékaři nemají mnohdy s hodnocením podle této vyhlášky potřebné zkušenosti a jimi vyplněná hodnocení jsou neúplná a tudíž nedostatečná, zvláště u těžkých a rozsáhlých zranění, jejichž léčení spadá do několika odvětví medicíny. Navíc, hodnocení zdravotního stavu u tak vážně postižených, jako jste po přerušení míchy v důsledku úrazu Vy, je věcí velice komplikovanou, kladoucí vysoké nároky na odbornost a zkušenosti s aplikací vyhlášky. Proto v případě Vašeho těžkého poškození zdraví lze jedině doporučit, abyste se ještě obrátil znalce, či na advokáta zabývajícím se náhradou škody na zdraví, který nechá vypracovat komplexní posudek znalcem z příslušného odvětví zdravotnictví.
Nad rámec bodového ohodnocení provedeného znalcem je ve Vašem případě na místě domáhat se ještě mimořádného navýšení odškodnění za ztížení společenského uplatnění u soudu.

JUDr. Zuzana Špitálská, advokátka v Praze
 

 

Vyhledávání

Foto dne

CESTOVÁNÍ

 

Nenechte si ujít povídání o cestách po místech více či méně známých..