Svátky

Dobré dopoledne,
dnes je čtvrtek 2.2.2023
svátek má Nela
zítra Blažej

Krátce

TOP 10 druhů potravin,
které jsou zdrojem vápníku.

Citáty

HONORÉ DE BALZAC
Láska je jen obal citů, jejich pozlátko, ale jejím jádrem je bolest. 

Otázka č.241

Dobrý den,
situace je vážná zejména proto, že Váš manžel podnikl něco, co bylo bez Vašeho vědomí (podal Vám jiné informace) a proti Vaší vůli. Vzniklou situaci je třeba řešit okamžitě, protože se jedná o Váš vztah s manželem. Následkem toho, že s manželem nezaujímáte jednotný postoj, jste se dostala do pozice, kdy soupeříte s jeho matkou. To není dobrá pozice.
Je důležité, aby jste si s manželem sedli a na rovinu si o celé situaci promluvili. Pokud by jste se dostali do mrtvého bodu a budete potřebovat navštívit manželskou poradnu nebo jiného psychologa, neváhejte s tím a objednejte se. Manžel si pravděpodobně myslí, že jste neoblomná a že se s Vámi o tom nedá mluvit. Jinak by Lucinku za svou matkou nevzal za Vašimi zády. Neomlouvám jeho chování, nebylo správné. Na druhé straně máte oba dva legitimní potřeby. Pro Vás je důležité mít pocit, že je Lucinka v bezpečí, manžel má potřebu, aby Lucinka trávila čas se svou babičkou. Nemá cenu plýtvat čas přesvědčováním toho druhého, že nemají pravdu. Nejlepší cestou je v takových případech najít kompromis, najít řešení, které vezme v úvahu potřeby jak Vaše tak Vašeho manžela.
Lze najít několik různých kompromisů, které by situaci řešily. Záleží na Vás a Vašem manželovi jaké kompromisy najdete a na jakých se dohodnete. Nejdůležitější je, aby jste se co nejdříve dostala z defenzivní (obranné) pozice a dostala se do pozice společného řešení problému s manželem. Problémy s rodiči partnera a jejich role jako babičky a dědečka jsou velice důležitou a citlivou oblastí, kde mohou vzniknout závažné konflikty, v některých případech až neřešitelné. Nečekejte proto, až se to „samo vyřeší“ či až to „vyšumí“. Řešte to hned, dokud se konflikt nezačal vyostřovat.
Mgr. R. Fajtová

Vyhledávání

Foto dne

CESTOVÁNÍ

 

Nenechte si ujít povídání o cestách po místech více či méně známých..