Svátky

Dobrý večer,
dnes je čtvrtek 30.11.2023
svátek má Ondřej
zítra Iva

Krátce

TOP 10 druhů potravin,
které jsou zdrojem vápníku.

Citáty

WALTER BENJAMIN
Jestliže chceš klidně spát, vem si s sebou do postele čisté svědomí.

Otázka č.291

Dobrý den, Lenko.
Doufám, že Vás některá z níže uvedených možností zaujme a nebo Vás při čtení třeba napadne ještě něco mnohem lepšího.
Buďte fyzicky aktivní. Zkuste nové věci – nové druhy cvičení, tanec, bojová umění. Prozkoumejte fyzické činnosti, které Vám sednou, a které Vám umožní zlepšit si kondici a zdravotní stav.
Zapojte svou zvědavost. Představte si, že se na věci a lidi kolem sebe díváte přes objektiv fotoaparátu. Všímejte si detailů, objevujte nové úhly pohledu. Objevujte to, co je krásné. Všímejte si věcí, které jsou neobvyklé. Prožívejte naplno oběd, popovídání s přáteli. Uvědomujte si svět kolem sebe a to, co cítíte.
Nepřestávejte se učit. Můžete znovu prozkoumat věci, které Vás v minulosti zaujaly. Zapište se na nějaký kurz, naučte se něco nového – například jak uvařit Vaše oblíbené jídlo nebo hrát na kytaru.
Opakovaně se snažte o kontakt s lidmi kolem Vás – s rodinou, přáteli, kolegy či sousedy. Budování vztahů s lidmi vyžaduje aktivitu a časovou investici. Většinou se teprve z kvantity (např. řady společných zážitků) vynořuje kvalita (např. prohloubení vztahu). Vztahy s druhými Vás každý den o něco obohatí.
Nezapomínejte na svou duchovní stránku. Pravidelně (nejlépe každý den) meditujte, relaxujte, rozjímejte. Udělejte něco pěkného někoho ve Vašem okolí. Vyváženě věnujte pozornost jak
svému nitru, tak lidem kolem sebe.
S pozdravy, R. Fajtová

Vyhledávání

Foto dne

CESTOVÁNÍ

 

Nenechte si ujít povídání o cestách po místech více či méně známých..