Svátky

Dobré ráno,
dnes je čtvrtek 2.2.2023
svátek má Nela
zítra Blažej

Krátce

TOP 10 druhů potravin,
které jsou zdrojem vápníku.

Citáty

MARIE CURIE
Ničeho se v životě nemusíme bát: jen to pochopit!

Otázka č.400

Dobrý den,
To mě hluboce mrzí, že něčím takovým procházíte. Musí to být nesmírně úporné, zvlášť když tomu čelíte každý den, nikdy nevíte kdy a/nebo odkud to přiletí a na obzoru není výhled na změnu. Taková situace je pro psychiku nejnáročnější. Píšete, že chodíte dva měsíce s nechutí do práce a trnete co přijde. Vzhledem k tomu, že Váš nadřízený o tom nechce slyšet a dokonce se zastává vedoucí, tak není realistické z jeho strany očekávat spravedlnost, o opoře či pomoci ani nemluvě. To je smutné. Pokud situaci nelze touto cestou ovlivnit, zůstává otázka, jestli Vám to za to stojí, jestli není lepší hledat si místo jinde, i když ona se nějaká ta hyena najde leckde. Situaci samozřejmě komplikuje fakt, že se s manželem snažíte o miminko. Předpokládám, že máte v zaměstnání smlouvu na dobu neurčitou a počítáte s tím, že odtam odejdete na mateřskou. Při rozhodování co dál je důležité zvážit skutečnost, že vysoká míra stresu, kterou díky aktuální situaci prožíváte, negativně ovlivňuje Vaši šanci otěhotnět. K tomu, aby žena otěhotněla, je důležité být mimo jiné i v psychické pohodě.
Jsou dvě základní varianty – odejít nebo zůstat a nějak to vydržet (v nejlepším případě bez újmy na zdraví). V případě setrvání bych doporučovala natrénovat asertivní techniky (lze natrénovat např. pod vedením psychologa), pravidelně aktivně odbourávat stres a napětí (např. sportovat a denně provádět nějakou relaxační techniku) a případně pouštět do oběhu některé vybrané informace o Vašem zdravotním stavu a čím procházíte. Snad se i z důvodu přežití zapojit alespoň okrajově do drbání, protože jinak se podle pravidla „kdo nejde s námi, jde proti nám“ budete stávat terčem pomluv Vy. Zůstává otázka co je pro Vás přijatelné.
Při rozhodování je dobré si pod jednotlivé varianty do sloupců sepsat všechna pro a proti, které Vás napadnou. Pomůže Vám to lépe se zorientovat. Také si o tom promluvte s manželem.
Přeji Vám ať najdete pro Vás šťastné řešení. Mgr. Radmila Fajtová

Vyhledávání

Foto dne

CESTOVÁNÍ

 

Nenechte si ujít povídání o cestách po místech více či méně známých..