Svátky

Příjemnou noc,
dnes je čtvrtek 18.7.2024
svátek má Drahomíra
zítra Čeněk

Krátce

TOP 10 druhů potravin,
které jsou zdrojem vápníku.

Citáty

GEORGE ORWEL
Nikdy nepoužívejte dlouhé slovo, které může být nahrazeno krátkým.

Přesun klienta

ze země na vozík s dvěma asistenty

Popis:
První asistent uchopí klienta křížovým hmatem, druhý za nohy. Společně ho zvednou a přesunou na vozík. Jeden s asistentů pomůže klientovi upravit polohu na vozíku.

z lůžka se dvěma asistenty

Popis:
První asistent pomůže klientovi do sedu. Jeden asistent uchopí klienta křížovým hmatem. Druhý asistent uchopí z boku klienta jednou rukou pod stehny a druhou pod lýtky a přesunou klienta na připravený, zabržděný vozík s odstraněnou područkou.

z lůžka s jedním asistentem se skluznou deskou

Popis:
Asistent najede s vozíkem bokem k lůžku, zabrzdí ho, odstraní područku. Mezi vozík a lůžko položí skluznou desku. Klienta, kterého před tím posadil, uchopí za pas kalhot a pomocí skluzné desky ho přesune na vozík. Přendá natažené dolní končetiny klienta na vozík. Asistent klienta případně na vozíku posune.

z lůžka s jedním asistentem

Popis:
Asistent provede posazení klienta. Přejde za klienta a uchopí jej křížovým hmatem, jednou dolní končetinou si klekne na lůžko a přesune klienta na vozík. Přendá natažené dolní končetiny klienta na vozík. Asistent klienta případně na vozíku posune, umístí na něj područku.

z lůžka s asistentem zepředu za pomoci ručníku

Popis:
Asistent najede s vozíkem bokem k lůžku, zabrzdí ho, odstraní područku. Připraví klienta do sedu, vloží mu pod zadek ručník a s jeho pomocí ho přesune na vozík. Asistent klienta předkloní, vyndá ručník a upraví jeho polohu na vozíku.

z lůžka s asistentem pozadu za pomoci pásku u kalhot

Popis:
Asistent najede s vozíkem čelem k lůžku, zabrzdí ho. Připraví klienta do sedu zády k vozíku, vloží mezi lůžko a vozík skluznou desku. Uchopí klienta za pas kalhot a přesune na vozík. Asistent upraví polohu klienta na vozíku.

Vyhledávání

Foto dne

CESTOVÁNÍ

 

Nenechte si ujít povídání o cestách po místech více či méně známých..