Svátky

Dobré odpoledne,
dnes je neděle 15.12.2019
svátek má Radana a Radan
zítra Albína

Krátce

TOP 10 druhů potravin,
které jsou zdrojem vápníku.

Citáty

MARCUS TULLIUS CICERO
Život je jako železo, které se používáním opotřebovává a které tráví rez, když se nepoužívá.  

Přesun klienta

ze země na vozík s dvěma asistenty

Popis:
První asistent uchopí klienta křížovým hmatem, druhý za nohy. Společně ho zvednou a přesunou na vozík. Jeden s asistentů pomůže klientovi upravit polohu na vozíku.

z lůžka se dvěma asistenty

Popis:
První asistent pomůže klientovi do sedu. Jeden asistent uchopí klienta křížovým hmatem. Druhý asistent uchopí z boku klienta jednou rukou pod stehny a druhou pod lýtky a přesunou klienta na připravený, zabržděný vozík s odstraněnou područkou.

z lůžka s jedním asistentem se skluznou deskou

Popis:
Asistent najede s vozíkem bokem k lůžku, zabrzdí ho, odstraní područku. Mezi vozík a lůžko položí skluznou desku. Klienta, kterého před tím posadil, uchopí za pas kalhot a pomocí skluzné desky ho přesune na vozík. Přendá natažené dolní končetiny klienta na vozík. Asistent klienta případně na vozíku posune.

z lůžka s jedním asistentem

Popis:
Asistent provede posazení klienta. Přejde za klienta a uchopí jej křížovým hmatem, jednou dolní končetinou si klekne na lůžko a přesune klienta na vozík. Přendá natažené dolní končetiny klienta na vozík. Asistent klienta případně na vozíku posune, umístí na něj područku.

z lůžka s asistentem zepředu za pomoci ručníku

Popis:
Asistent najede s vozíkem bokem k lůžku, zabrzdí ho, odstraní područku. Připraví klienta do sedu, vloží mu pod zadek ručník a s jeho pomocí ho přesune na vozík. Asistent klienta předkloní, vyndá ručník a upraví jeho polohu na vozíku.

z lůžka s asistentem pozadu za pomoci pásku u kalhot

Popis:
Asistent najede s vozíkem čelem k lůžku, zabrzdí ho. Připraví klienta do sedu zády k vozíku, vloží mezi lůžko a vozík skluznou desku. Uchopí klienta za pas kalhot a přesune na vozík. Asistent upraví polohu klienta na vozíku.

Vyhledávání

Podporují nás

test Stránky se zdravotnickou tématikou jsou podporovány Ministerstvem zdravotnictví v rámci Programu vyrovnávání příležitostí pro občany se zdravotním postižením


hartmann
 

kopriva

 

Florence

 

ZDN

 

Foto dne

CESTOVÁNÍ

 

Nenechte si ujít povídání o cestách po místech více či méně známých..