Svátky

Dobrý večer,
dnes je sobota 7.12.2019
svátek má Ambrož a Benjamín
zítra Květoslava

Krátce

TOP 10 druhů potravin,
které jsou zdrojem vápníku.

Citáty

Oskar Wilde
Je-li některá žena věrná svému muži, je to ze zlomyslnosti k tomu třetímu.

Otázka č.47

Na vaši ztrátě sexuální chuti se podílí nejen trauma po rozchodu s partnerkou, ale i samotný úraz spojený s ochrnutím a nutností pohybovat se pomocí vozíku. Nevylučuji ani poúrazovou depresi. Ta se vyjma smutné nálady a poruchy spánku projevuje také ztrátou chuti k jídlu s úbytkem na váze, ztrátou zájmu o sociální kontakty, trátou sexuální chuti, podrážděností, neklidem, nervozitou či neschopností prožívat radost. Antidepresiva jsou léky, které vás, spolu s psychoterapií u psychologa, mohou pomoci problému zbavit. Nebojte se vyhledat lékaře. Adaptace na následky úrazu je dlouhodobý, někdy i několikaletý proces. Během jednoho až dvou let byste se mohl s následky úrazu vyrovnat a začít si organizovat život přizpůsobený vašim možnostem. Je důležité mít vlastní bydlení, auto uzpůsobené ručnímu řízení, práci, koníčky včetně sportovních. Zvláště je důležité mít oporu a zázemí v rodině. Až si vybudujete novou existenci, nabudete sebevědomí a jistotu, vězte, že jednodušeji budete hledat partnerku.
Z mých klientů si poměrně často muži nacházejí partnerky v řadách rehabilitačních pracovnic případně zdravotních sester. Jak sám píšete, skutečně je možné, že po úraze míchy můžete trpět poruchou funkce ztopoření. Můžeme říci, že tento problém trápí tři ze čtyřech vozíčkářů. Dnes máme úspěšné a bezpečné metody, jak vám pomoci. Jako první metodu volby používáme moderní generaci tablet. Pokud po důkladném ozkoušení zjistíme, že tablety nemají požadovaný efekt, navrhujeme injekční léčbu. Ze všeho nejdůležitější je, abyste se přestal trápit a vyhledal pomoc.

Vyhledávání

Podporují nás

test Stránky se zdravotnickou tématikou jsou podporovány Ministerstvem zdravotnictví v rámci Programu vyrovnávání příležitostí pro občany se zdravotním postižením


hartmann
 

kopriva

 

Florence

 

ZDN

 

Foto dne

CESTOVÁNÍ

 

Nenechte si ujít povídání o cestách po místech více či méně známých..