Svátky

Dobrý večer,
dnes je úterý 30.5.2023
svátek má Ferdinand
zítra Kamila

Krátce

TOP 10 druhů potravin,
které jsou zdrojem vápníku.

Citáty

JEAN-GALBERT DE COCTEAU
Takt spočívá v tom, že víme, jak daleko smíme zajít, aniž bychom zašli příliš daleko.

Otázka č.85

Začnu poslední poznámkou tazatele: pokud při styku ejakuluje, není třeba se hned uchylovat k odměru spermií ať již pomocí elektroejakulace či TESE. Je možno se pokusit o spontánní otěhotnění. Pakliže po l,5 roce nechráněných styků (tj. bez antikoncepce) cílených na koncepční optimum („plodné“období ženy okolo poloviny menstruačního cyklu) pár neotěhotní, je možno hovořit o neplodnosti a problém řešit. Pokud budete mít ejakulaci l-2krát do týdne, je předpoklad, že budete mít dobrou kvalitu spermií (zejména jejich pohyblivost).
TESE nebolí!!! Odběr spermií z varlat se na našem pracovišti provádí ve spinální nebo celkové anestézii. Bolestivý zákrok může být, pakliže není výše uvedený způsob anestézii použitý. TESE může provádět kterékoli pracoviště, které má s touto technikou zkušenosti. Naše pracoviště (Spinální jednotka Úrazové nemocnice v Brně) provádí zákrok za krátkodobé hospitalizace (tři dny) na spinální jednotce, pod clonou antibiotik, po předchozím sexuologickém (andrologickém), urologickém a interním vyšetření.
Zdravotní pojišťovny hradí tři stimulované cykly (hormonální léky k navození mnohočetné ovulace, odběr spermií, umělé oplození), ale i přesto pár musí počítat s finanční spoluúčastí. Ta se liší v závislosti na pracovišti. Zdravotní pojišťovny nehradí metodu umělého oplození ICSI (injekce spermie do vajíčka), kterou u ochrnutých párů používáme právě pro špatnou kvalitu spermií ochrnutého muže. Zdravotní pojišťovny nehradí arteficiální (umělou) ejakulaci elektroejakulací, kryokonzervaci (mražení) spermií, preimplantační genetickou diagnostiku (genetické vyšetření embryií před jejich zavedením do dělohy). Někdy si pár musí připlatit i hormonální léky, určené k navození mnohočetní ovulace, pakliže pojišťovnou hrazené množství není dostatečné. S předpokládanou finanční částkou je pár seznámený při vstupní sexuologické konzultaci (elektroejakulace, TESE) a gynekologické konzultaci (umělé oplození, preimplantačná genetická diagnostika). I přesto, že ejakulace dosahujete, doporučovala bych vám objednat se ke komplexnímu andrologickému vyšetření, včetně vyšetření kvality vašich spermií. Podle výsledků pak lékař stanoví léčebný plán. Doporučuji navštívit centra, která se věnují problematice neplodnosti mužů po poranění míchy: pražský Pronatal nebo brněnskou Spinální jednotku Úrazové nemocnice s návazností na Centrum asistované reprodukce Repromeda.

Vyhledávání

Foto dne

CESTOVÁNÍ

 

Nenechte si ujít povídání o cestách po místech více či méně známých..