Svátky

Dobré odpoledne,
dnes je pátek 19.8.2022
svátek má Ludvík
zítra Bernard

Krátce

TOP 10 druhů potravin,
které jsou zdrojem vápníku.

Citáty

ARTUR CONAN sir DOYLE
Velkou chybou, drahý Watsone, je zabývat se domněnkami, když máme přesná fakta.

Komunikace v sexuálním životě

 Manželský sexuální nesoulad je jednou z nejčastějších problémů, které ve svých ordinacích sexuologové řeší.
Sex by se z dobře fungujícího manželství neměl ani po letech vytratit. Jak je možno z vašeho dotazu vyčíst, zřejmě máte i v nesexuálních oblastech vztahu problémy, pokud, jak píšete, ve vašem vztahu chybí komunikace.
Tím byste měli začít – pokusit se obnovit komunikaci, případně vyřešit problémy, které sice jsou, ale o kterých se nemluví. Někdy pomůže návštěva manželské poradny a pomoc psychologa. Píšete, že vy jste byla spíše vždy aktivní, tedy vaše role byly obrácené než je běžně zavedené. Nyní se situace zhoršila a vás trápí vás manželův nezájem o sex a neschopnost dojít k vyvrcholení. Po padesátce klesá u některých mužů zájem o sex, bývá to únavou ze vztahu, u někoho se již projevuje vliv klesající hladiny mužských pohlavních hormonů, jindy je na vině onemocnění, často i závažné, jehož příznaky může laik zpočátku přehlédnout, na vině může být i zhoršující se kvalita ztopoření.
 
Muži často hodnotí svoji kvalitu ztopoření jako horší ve srovnání s tím, jak ji vidí partnerka. Právě zhoršující se kvalita erekce vede k vyhýbání se sexu a také někdy k neschopnosti dosáhnout orgasmu. Nepíšete, zda se muž léčí pro nějakou nemoc a nezmiňujete se o užívání léků. I to může mít vliv na vámi popisované potíže, tedy nezájem o sex a neschopnost dosáhnout vyvrcholení.
Nesmíme opomenout depresi, která snižuje zájem o sex, sekundárně vede ke zhoršení kvality ztopoření. Již jsem psala o tom, že zájem o sex snižuje přítomnost některých endokrinologických onemocnění. Do úvahy nad změnou sexuálního chování vašeho muže je nutno vzít, jak sama píšete, i mimomanželský vztah. Doporučuji vám si s manželem o všem v klidu popovídat. Povězte mu, že máte o něho starost a chtěla byste mu pomoci, pokud má nějaký problém – ten v souhrnu může být v rovině psychické i tělesné.
Vhodné by bylo absolvovat preventivní prohlídku u praktického lékaře, který může vyloučit onemocnění nejčastěji se objevující ve středním věku- cukrovku, vysoký krevní tlak, ale i ischemickou chorobu srdeční, onemocnění prostaty, hormonální poruchy a konečně i nádorové onemocnění. Pokud výsledky všech vyšetření budou negativní, objednejte se k sexuologovi. Lidský život se prodlužuje, s tím i doba sexuální aktivity, takže neváhejte – v průměru můžete mít před sebou ještě 20 let společného života…

Vyhledávání

Foto dne

CESTOVÁNÍ

 

Nenechte si ujít povídání o cestách po místech více či méně známých..