Svátky

Dobré odpoledne,
dnes je středa 29.3.2023
svátek má Taťána
zítra Arnošt

Krátce

TOP 10 druhů potravin,
které jsou zdrojem vápníku.

Citáty

JOHN BARRYMORE
Chci najít takové jídlo, po kterém dostanu žlučníkový záchvat hned, a ne ve tři hodiny ráno.

Otázka č.114


Ženy dosahují orgasmu později než muži, často až kolem 30. roku věku, některé ženy prožijí svůj první orgasmus až po porodu. Muži jsou naopak nejaktivnější, měřeno počtem orgasmů, mezi 20. a 30. rokem věku. Celých 8% českých žen zůstává celoživotně anorgastických, to znamená, že nedosáhnou orgasmu při žádné sexuální aktivitě. Na to, abyste sexuálně dozrála za rok společného soužití, je to příliš krátký čas. S trochou nadsázky můžeme říci, že sexu se můžeme učit celý život. Řada velmi mladých žen je nejvzrušivější při předehře, vaginální styk jim nepřináší nejen orgasmus, ale ani uspokojení. Nepíšete, zda jste schopna dosáhnout orgasmu při dráždění poštěváčku při nekoitálním sexu. Pokud ne, zkuste si nejprve sama navodit orgasmus při masturbaci, není na to nic divného či odchylného, je to naopak přirozené. Nejjednodušší by pro vás mohlo být navodit si orgasmus ve vaně sprchou. Drážděte poštěváček a okolí. Hned první pokus nemusí být korunován úspěchem. Postupně ale budete poznávat svoje tělo a reaktivitu. Později zkuste dráždit poštěváček navlhčených prstem (můžete použít lubrikační gel). Orgasmus budete cítit jako stahy svalů svalového dna pánevního. Zrychlí se vám tep a dech, stoupne krevní tlak. Abyste svoji dráždivost zvýšila, můžete si pomoci sexuálními fantaziemi. S partnerem po sexuální předehře můžete postupovat tak, že dosáhnete vy orgasmu drážděním na poštěváčku, poté on zavede penis do vaší pochvy. Vzhledem k tomu, že budete ještě dost vzrušená (vaše vzrušení neklesne na počátek, ale do fáze předorgastické, tedy plató), máte šanci, že se postupně naučíte dosahovat i vaginálního orgasmu. Další možností je při zavedeném pohlavním údu do pochvy, při frikčních pohybech partnera dráždit sama poštěváček k dosažení orgasmu..
Orgasmus by se ale neměl stát jediným cílem. Sex by vám a vašemu partnerovi měl přinášet především radost, pohodu a vzájemné uspokojení. Neměl by být zdrojem stresu, frustrace, napětí. Proto se snažte uvolnit, odevzdat se partnerovu laskání a na orgasmus křečovitě nečekejte. A buďte trpělivá. Dříve nebo později k orgasmu dospějete, ať už sama nebo s partnerem Mějte se ráda taková, jaká jste. Stejně tak vás pak bude vnímat váš partner. Abyste mohla partnerovi říci, co je vám příjemné, musíte sama znát svoje tělo a jeho reakce.
Na vašem sexuálním prožívání se podílí charakter a kvalita sexuální výchovy a také veškeré nepříjemné zážitky, které jste někdy v minulosti nebo i v dětství ve vztahu k sexu měla. Mám tím na mysli i znásilnění. Pokud máte takový problém, neváhejte a vyhledejte sexuologa.
Jestliže by se vám stále nedařilo nalézt v sexu uspokojení a radost, můžete absolvovat s partnerem trénink dle Masterse a Johnsonové. Objednejte se ve vaší sexuologické ambulanci.

Vyhledávání

Foto dne

CESTOVÁNÍ

 

Nenechte si ujít povídání o cestách po místech více či méně známých..