Svátky

Dobrý večer,
dnes je sobota 7.12.2019
svátek má Ambrož a Benjamín
zítra Květoslava

Krátce

TOP 10 druhů potravin,
které jsou zdrojem vápníku.

Citáty

RICHARD FRANCIS DEHMEL
Žena raději podlehne, než aby se vzdala

Otázka č.140

Vy byste měl mít zavedenou kvalitní urologickou péči a pravidelně absolvovat vyšetření (moči, ultrazvukové vyšetření, urodynamické vyšetření...). Pro zachování plodnosti muže po poranění míchy je nejlépe, pakliže k vyprazdňování močového měchýře používá techniku tzv. čisté intrmitenzní katetrizace močového měchýře (5x denně).Před objednáním se do andrologické ordinace byste neměl mít uroinfekci (zánět močových cest). Vaše partnerka by měla absolvovat běžné gynekologické vyšetření.
Poté se můžete objednat do andrologické/sexuologické ordinace ke společné konzultaci. Vám lékař navrhne vhodnou techniku pro získání pohlavních buněk-spermií (elektroejakulací, vibrostimulací nebo, pokud ani jedna z uvedených metod není účinná, tak operační metodu extrakce spermií z varlete-TESE). Získáne spermie budou uchovány zmražením a uloženy ve spermabance centra asistované reprodukce. Partnerka podstoupí vyšetření lékařem centra asistované reprodukce (CAR) a navžení plánu hormonální stimulace k navození mnohočetné ovulace. Lékař CAR celému páru podrobně vysvětlí celý postup a zároveń vás seznámí s předpokládanou finanční částkou, kterou je třeba uhradit. Ne všechny používaní metody v programu umělého oplození jsou hrazeny ze zdravotního pojíštění (příklad ICSI- injekce spermie do vajíčka, která je používána u paraplegických párů k dosažení početí).
V době ovulace lékař Vaší partnerce odebere vajíčka, mimo tělo je oplodní Vašimi spermiemi a ve stádiu životaschopného zárodku (po 2 a více dnech) ženě nejvíce dva zárodky zavede do dělohy.
V době, kterou určí lékař, si žena provede těhotenský test k diagnostice těhotenství. Toto je tzv. biochemický průkaz gravidity. Nás více zajímá její ultrazvukový průkaz- přítomnost akce srdeční plodu.

Vyhledávání

Podporují nás

test Stránky se zdravotnickou tématikou jsou podporovány Ministerstvem zdravotnictví v rámci Programu vyrovnávání příležitostí pro občany se zdravotním postižením


hartmann
 

kopriva

 

Florence

 

ZDN

 

Foto dne

CESTOVÁNÍ

 

Nenechte si ujít povídání o cestách po místech více či méně známých..