Svátky

Dobré odpoledne,
dnes je středa 29.3.2023
svátek má Taťána
zítra Arnošt

Krátce

TOP 10 druhů potravin,
které jsou zdrojem vápníku.

Citáty

EUGÉNE DELACROIX
Žena, která je vám rovna, je největším štěstím.

Otázka č.144

Ano, může. Je to individuální a závisí na tom, zda mícha byla přerušena (úplná, transverzální míšní léze) nebo porušena částečně. U ženy se na některých sexuálních problémech podílí i psychické problémy, nezvládnutí přijetí handicapu, pocity méněcennosti atd.
Asi 3 měsíce po úraze žena začíná opět pravidelně menstruovat. Pokud neplánuje se svým partnerem otěhotnět, měla by početí bránit některou z antikoncepčních metod (kondom...).
Ztráta sexuální chuti je častým problémem ochrnutých žen. Souvisí s psychickou kondicí, kvalitou partnerského vztahu, spokojeností sama se sebou, ale také i s fünkcí štítné žlázy. Proto svým pacientkám, které přicházejí do ordinace s tímto problémem, vyšetřuji štítnou žlázu a provádím krevní testy.
Porucha vzrušivosti souvisí s ochrnutím, řešením je použití některého z běžně dostupných lubrikačních gelů. Aplikují se na oblast poševního vchodu před stykem.
Orgasmus bude prožíván kvalitativně odlišně ve srovnání s dobou před úrazem. Nejčastěji bude mít projev v rovině psychické.
Důležité je uvědomit si, že na kvalitě sexu po úraze i radosti a uspokojení z něho má vliv, pokud je žena vyrovnaná se svým handicapem, je v dobré psychické i fyzické kondici, sebevědomá, dbající na svůj vzhled i duševní rozhled.

Vyhledávání

Foto dne

CESTOVÁNÍ

 

Nenechte si ujít povídání o cestách po místech více či méně známých..