Svátky

Dobrý večer,
dnes je sobota 7.12.2019
svátek má Ambrož a Benjamín
zítra Květoslava

Krátce

TOP 10 druhů potravin,
které jsou zdrojem vápníku.

Citáty

CHARLES AZNAVOUR
Ženy musí umět mlčet. Manželství bez mlčení je jako auto bez brzd.

Otázka č.144

Ano, může. Je to individuální a závisí na tom, zda mícha byla přerušena (úplná, transverzální míšní léze) nebo porušena částečně. U ženy se na některých sexuálních problémech podílí i psychické problémy, nezvládnutí přijetí handicapu, pocity méněcennosti atd.
Asi 3 měsíce po úraze žena začíná opět pravidelně menstruovat. Pokud neplánuje se svým partnerem otěhotnět, měla by početí bránit některou z antikoncepčních metod (kondom...).
Ztráta sexuální chuti je častým problémem ochrnutých žen. Souvisí s psychickou kondicí, kvalitou partnerského vztahu, spokojeností sama se sebou, ale také i s fünkcí štítné žlázy. Proto svým pacientkám, které přicházejí do ordinace s tímto problémem, vyšetřuji štítnou žlázu a provádím krevní testy.
Porucha vzrušivosti souvisí s ochrnutím, řešením je použití některého z běžně dostupných lubrikačních gelů. Aplikují se na oblast poševního vchodu před stykem.
Orgasmus bude prožíván kvalitativně odlišně ve srovnání s dobou před úrazem. Nejčastěji bude mít projev v rovině psychické.
Důležité je uvědomit si, že na kvalitě sexu po úraze i radosti a uspokojení z něho má vliv, pokud je žena vyrovnaná se svým handicapem, je v dobré psychické i fyzické kondici, sebevědomá, dbající na svůj vzhled i duševní rozhled.

Vyhledávání

Podporují nás

test Stránky se zdravotnickou tématikou jsou podporovány Ministerstvem zdravotnictví v rámci Programu vyrovnávání příležitostí pro občany se zdravotním postižením


hartmann
 

kopriva

 

Florence

 

ZDN

 

Foto dne

CESTOVÁNÍ

 

Nenechte si ujít povídání o cestách po místech více či méně známých..