Svátky

Dobrý večer,
dnes je sobota 7.12.2019
svátek má Ambrož a Benjamín
zítra Květoslava

Krátce

TOP 10 druhů potravin,
které jsou zdrojem vápníku.

Citáty

OTTO VON BISMARCK
Člověk, jenž nikdy nemění své názory, je jako stojatá voda a plodí plazy mysli.

Otázka č.252

Nepíšete, zda přítel dosahuje výronu semene či ne. Pokud ejakulace dosahuje, tak se můžete pokoušet o spontánní početí – styky realizujte ve frekvenci třikrát týdně (ob den). Pokud při této pravidelné frekvenci sexuálních styků neotěhotníte do roka, vyhledejte gynekologa, který vás vyšetří a určí příčinu neplodnosti. Obvykle se začíná v těchto případech vyšetřením ejakulátu muže. Pokud váš přítel dosahuje výronu semene- tedy tato funkce nebyla úrazem ovlivněna (to je běžné u mužů s neúplným přerušením míchy)- neměl by mít s plodností problémy, protože již před úrazem plodnost prokázal zplozením dcery.
V případě, že se jedná o (kvadru)tetraplegii – při které muži obvykle nedosahují výronu semene, je možnost sperma získat navozením tzv. umělé, arteficiální ejakulace (vibrostimulace, elektrostimulace) nebo operační cestou (TESE-extrakce spermií z varlete). Získané spermie jsou pak uchovány zmražené v centru asistované reprodukce. V době, kdy si pár přeje mít děti, jsou spermie použity k oplození vajíček partnerky v programu mimotělního oplození . Partnerka podstoupí tzv. hormonální stimulaci, při které po podání hormonálních preparátů „dozraje“ větší počet vajíček, které pak gynekolog odebere v krátkodobé celkové narkóze punkcí přes poševní stěnu. Vajíčka jsou mimo tělo ženy v laboratorních podmínkách oplozena partnerovými spermiemi. V případě špatné kvality spermií, což je případ mužů, kteří po úraze nedosahují ejakulace, se používá metoda ICSI (injekce spermie do vajíčka) , která je nejméně závislá na kvalitě spermií. Vývoj zárodku sleduje embryolog, životaschopná embrya nejvíce v počtu dvou jsou tenkým katétrem zavedena do dělohy ženy, kde se v příznivých podmínkách dále vyvíjejí. Gravidita je diagnostikována testem z moči ženy, potvrzena ultrazvukovým vyšetřením.
Zdravotní pojišťovny nehradí žádný z výše popsaných odběrů spermií. U ženy pojišťovna hradí tři cykly umělého oplození, ale nehradí metodu oplození ICSI. Ceny všech popsaných výkonů se pohybují v řádech tísíců korun českých.
Podrobnější podmínky získáte u lékařů, které příslušné výkony provádějí.

Vyhledávání

Podporují nás

test Stránky se zdravotnickou tématikou jsou podporovány Ministerstvem zdravotnictví v rámci Programu vyrovnávání příležitostí pro občany se zdravotním postižením


hartmann
 

kopriva

 

Florence

 

ZDN

 

Foto dne

CESTOVÁNÍ

 

Nenechte si ujít povídání o cestách po místech více či méně známých..