Svátky

Dobrý večer,
dnes je sobota 7.12.2019
svátek má Ambrož a Benjamín
zítra Květoslava

Krátce

TOP 10 druhů potravin,
které jsou zdrojem vápníku.

Citáty

THOMAS ROBERT DEWAR
Láska je ostrov citů omývaný oceánem výdajů.

Otázka č.534

Sexuologická konzultace o možném vzniku sexuálních poruch by měla proběhnout po úraze buď za hospitalizace na spinální jendnotce nebo v rehailitačním ústavu. Pokud se tak nestane, můžete najít informace na www.prvnikrok.cz.
V pražské centru Paraple je k dispozici kniha Poranění míchy pohledem sexuologa. Nově jsou informace v monografii, kterou jsem sepsala (Grada 2013) Poruchy sexuality u somaticky nemocných a jejich léčba. Kniha je sice určená pro zdravotnické pracovníky, ale každý vozíčkář je dobře poučený, takže se orientuje i v odborných textech. K dispozici na SJ Traumacentra Kliniky úrazové chirurgie FN Brno máme i edukační dvoudílné DVD „Rodina – skutečnost nebo sen“. DVD jsou zaměřena na edukaci o možnostech a formách řešení poruch sexuálních funkcí po úraze míchy. Tyto edukační materiály vznikly s podporou MZ ČR.
Sledujte program přednášek v centrech Fénix, Paraple aj., bývají tam přednášky i na sexuologická témata. Další možností je zadat si příslušní hesla do vyhledávače na Google a jistě budete nabídkou informací uspokojeni.

Vyhledávání

Podporují nás

test Stránky se zdravotnickou tématikou jsou podporovány Ministerstvem zdravotnictví v rámci Programu vyrovnávání příležitostí pro občany se zdravotním postižením


hartmann
 

kopriva

 

Florence

 

ZDN

 

Foto dne

CESTOVÁNÍ

 

Nenechte si ujít povídání o cestách po místech více či méně známých..