Svátky

Dobrý večer,
dnes je sobota 7.12.2019
svátek má Ambrož a Benjamín
zítra Květoslava

Krátce

TOP 10 druhů potravin,
které jsou zdrojem vápníku.

Citáty

SAMUEL TAYLOR COLERIDGE
Ženě je souzena seberealizace sebeobětováním.

Otázka č.540

Úraz míchy vede ke změně sexuální chuti, poruše vzrušivosti (u žen porucha zvlhčení pochvy, u muže porucha ztopoření) a k poruše dosažení orgasmu.
Úraz je obrovský zásah do života, který mění jeho kvalitu. V první fázi po úraze se soustředíte na zdravotní problémy a změny, které jsou s úrazem spojeny. Situace se stabilizuje, až se vrátíte z rehabilitačního zařízení do svého domácího prostředí. Jakmile se zadaptujete na následky úrazu, vrátí se chuť k sexu. Dobrou motivací je partnerka. Z čistě praktického hlediska je doporučeno obnovení sexuálního života co nejdříve po úraze, jakmile je to možné. Dlouhá sexuální abstinence tělu nesvědčí. Sexuální apetence se po úraze míchy snižuje, to vede k nižší frekvenci sexuálních styků. Běžná frekvence sexuálních styků českých mužů a žen je 2 – 3krát týdně, paraplegické páry ji popisují od 1 krát týdně do l krát měsíčně.
Erotogenní zóny (zóny vedoucí k navození sexuálního vzrušení) se mění, penis ztrácí svou dominantní roli, kterou má u nepostiženého muže a do popředí se dostávají oblasti nad místem ochrnutí – nejčastěji prsní bradavky, ušní lalůčky, šíje, ústa… Poruchy vzrušivosti u mužů i žen s úspěchem léčíme. Orgasmus není provázený ejakulací pro ochrnutí a jeho kvalita se mění.
Řada mužů jej popisuje jako tlak v hlavě, někteří paraplegici jsou schopni navodit si orgastické pocity (vyjma stahů) jako před úrazem, prožijí tzv. psychogenní orgasmus, orgasmus prožitý současně s partnerkou nazýváme paraorgasmus.

Vyhledávání

Podporují nás

test Stránky se zdravotnickou tématikou jsou podporovány Ministerstvem zdravotnictví v rámci Programu vyrovnávání příležitostí pro občany se zdravotním postižením


hartmann
 

kopriva

 

Florence

 

ZDN

 

Foto dne

CESTOVÁNÍ

 

Nenechte si ujít povídání o cestách po místech více či méně známých..