Svátky

Dobrý večer,
dnes je sobota 7.12.2019
svátek má Ambrož a Benjamín
zítra Květoslava

Krátce

TOP 10 druhů potravin,
které jsou zdrojem vápníku.

Citáty

ROBERT BROWNING
Začne-li člověk bojovat sám se sebou, pak za něco stojí.

Otázka č.545

Vibrostimulace (PVS, penilní vibrostimulace) je první metodou volby, kterou používáme, chceme-li získat spermi u mužů s kompletním přerušením míchy.
Účinná je u pacientů s lézí nad Th6-8. Predikcí úspěchů je vybavení tzv. bulbokavernózního reflexu, který ukazuje na neporušené segmenty míchy S2-4, odpovědné za reflexní ejakulaci. Při použití vibrostimulace je třeba mít po ruce prostředky nutné k řešení autonomní dysreflexie, která se objevuje nejčastěji u mužů s přerušením míchy nad segmentem Th 5. Vibrostimulace je šetrný způsob odběru spermií. Běžně je užívaný přístroj dánské provenience FERTI-CARE. Pokud muž nemá při použití vibrostimulátrou komplikace, je tato metoda vhodná i pro užití v domácích podmínkách i s možností otěhotnění.
Vždy je namístě konzultace s lékařem a jeho odborné vedení. PVS používá v pražské motolské nemocnici MUDr. Matúš Chocholatý, v soukromém centru Andromeda v Praze na Národní třídě MUDr. Karel Kočí, v Brně ve FN na Spinální jednotce MUDr. Taťána Šrámková.

Vyhledávání

Podporují nás

test Stránky se zdravotnickou tématikou jsou podporovány Ministerstvem zdravotnictví v rámci Programu vyrovnávání příležitostí pro občany se zdravotním postižením


hartmann
 

kopriva

 

Florence

 

ZDN

 

Foto dne

CESTOVÁNÍ

 

Nenechte si ujít povídání o cestách po místech více či méně známých..