Svátky

Dobrý večer,
dnes je sobota 7.12.2019
svátek má Ambrož a Benjamín
zítra Květoslava

Krátce

TOP 10 druhů potravin,
které jsou zdrojem vápníku.

Citáty

De Neversův opomíjený zákon
Nikdy nebádejte nad tím, co si můžete přesně zjistit.

Otázka č.548

Vzhledem ke špatné kvalitě spermií ochrnutých mužů (limitující je nízká pohyblivost spermií) je metodou volby k dosažení koncepce paraplegického páru ICSI (intracytoplazmatická injekce spermie). Použití této metody je nejméně závislé na kvalitě spermií. Proto tato metoda umožňuje mít biologicky vlastní děti i mužům, kteří by v době minulé museli přijmout alternativu dosažení těhotenství partnerky pomocí spermií dárce. ICSI spočívá v nasátí pohyblivé spermie do mikropipety a její zavedení (injekce) do vajíčka.
Tuto mikromanipulační metodu provádí embryolog pod kontrolou mikroskopu v embryologické laboratoři. Tímto způsobem oplodní embryolog všechna získaná vajíčka od partnerky ochrnutého muže. Jejich větší počet je daný tím, že žena podstoupí léčbu pomocí hormonálních přípravků, které vedou k získání většího počtu oplození schopných vajíček.
Po oplození vajíček embryolog sleduje jejich vývoj (vývoj zárodků, embryií), který probíhá v laboratorních podmínkách, proto tuto metodu nazýváme mimotělní oplození. Jedno, nejvíce dvě životaschopná embrya jsou zaváděna gynekologem do dělohy ženy (tzv. embryotransfer).

Vyhledávání

Podporují nás

test Stránky se zdravotnickou tématikou jsou podporovány Ministerstvem zdravotnictví v rámci Programu vyrovnávání příležitostí pro občany se zdravotním postižením


hartmann
 

kopriva

 

Florence

 

ZDN

 

Foto dne

CESTOVÁNÍ

 

Nenechte si ujít povídání o cestách po místech více či méně známých..