Svátky

Dobré ráno,
dnes je středa 23.10.2019
svátek má Teodor
zítra Nina

Krátce

TOP 10 druhů potravin,
které jsou zdrojem vápníku.

Citáty

MARCUS TULLIUS CICERO

Léčba sexuálně přenosných nemocí

Se sexuálně přenosnými nemocemi (tj. přenášené sexuálním stykem, STD) se setkávají lékaři řady oborů, nejčastěji gynekologové, urologové a sexuologové.

Problém je, že k léčbě přichází pouze jeden z partnerů. Pokud partneři nepoužívají při styku prezervativ je zřejmé, že si infekci navzájem předávají, a to v případě, že jeden z páru je léčen a druhý nikoli. Hovoříme o tzv. „ping-pongovém“ efektu. Je nezbytné, pokud má žena výtok, pálení či svědění při styku, bolesti při i po styku, pokud má muž pálení či svědění v močové trubici, bolesti na hrázi, vyrážku na žaludu pohlavního údu, aby byl celý pár (lépe řešeno všichni sexuální partneři) vyšetřeni a současně dostatečně dlouhou dobu léčeni.

 

Vyšetření provádějí na urologické ambulanci a po obdržení výsledků – během jednoho až dvou týdnů – je nasazena odpovídající léčba. Léčení je dlouhodobé, trvá až 6 týdnů. Pokud lékař povolí během léčby sexuální styk, tak jedině s použitím prezervativu. Proč je důležité vyšetření a odpovídající léčba celého páru? Protože neléčená infekce přechází do chronického stádia, které je léčebně velmi špatně ovlivnitelné. Potíže dostávají charakter řady málo specifických stesků v oblasti močově-pohlavního ústrojí a svému nositeli velmi znepříjemňují život. A co je nejdůležitější? Chronicky probíhající, neléčená infekce prokazatelně snižuje plodnost a často vede k párové neplodnosti.

Doporučuji vám navštívit i s partnerem urologickou ambulanci v místě bydliště, podstoupit vyšetření a posléze adekvátní léčbu.

Vyhledávání

Podporují nás

test Stránky se zdravotnickou tématikou jsou podporovány Ministerstvem zdravotnictví v rámci Programu vyrovnávání příležitostí pro občany se zdravotním postižením


hartmann
 

kopriva

 

Florence

 

ZDN

 

Foto dne

CESTOVÁNÍ

 

Nenechte si ujít povídání o cestách po místech více či méně známých..