Svátky

Dobré dopoledne,
dnes je pondělí 23.9.2019
svátek má Berta
zítra Jaromír

Krátce

TOP 10 druhů potravin,
které jsou zdrojem vápníku.

Citáty

PJOTR ILJIČ ČAJKOVSKIJ
Láska k druhému pohlaví je nejmoudřejší věc na světě, zamilovanost do něho nejpošetilejší. 

Poraněním míchy sexuální život rozhodně nekončí

Poraněním míchy sexuální život rozhodně nekončí. Dnes máme takové možnosti, že ochrnutí mohou vést spokojený sexuální život stejně jako jejich nepostižení vrstevníci.
Sexuální poruchy po poranění míchy jsou časté a postižení si žádají jejich řešení. My se snažíme a našim cílem je, aby muži po poranění míchy mohli vést partnerský a sexuální život a aby mohli mít biologicky vlastní děti.
Nejčastěji se vyskytuje a zároveň muže nejvíce trápí porucha ztopoření. Postihuje 3 ze 4 ochrnutých mužů. Ztráta orgasmu a výronu semene jim začíná vadit ve chvíli, kdy si přejí mít vlastní děti. Tímto problémem je postiženo až 94% ochrnutých. Třetina mužů po poranění míchy udává snížení sexuální chuti.
Sexuologická péče o jedince po úraze míchy má svůj vývoj. V akutní fázi míšního poranění spočívá v provedení sexuologické konzultace. Pokud má ochrnutý zájem, konzultaci může být přítomen i partner či partnerka.
V chronické fázi se zaměřujeme na léčbu úrazem vzniklé poruchy ztopoření a řešení neplodnosti.
Se sexuálním životem je nejlépe začít brzy po úraze, jak jen to okolnosti dovolí. Pokud zjistíte, že ztopoření není dostatečné, co nejdříve vyhledejte sexuologa či urologa v místě bydliště.
Za velmi důležité považuji, aby každý po poranění míchy měl dostatek informací z oblasti partnerství a sexuality.
Pravidelně přednáším v rehabilitačních ústavech, centrech pro paraplegiky, a na reahabilitačně-rekondiční kurzech pořádaných pro vozíčkáře s cílem podat co nejvíce informací o možnostech řešení sexuálních problémů po poranění míchy.
Pro jedince po úraze míchy jsem sepsala a pražské centrum Paraple vydalo knihu Poranění míchy pohledem sexuologa. Ta je určena nejen vozíčkářům, ale i jejich partnerům a všem terapeutům, kteří s ochrnutými pracují.

Vyhledávání

Podporují nás

test Stránky se zdravotnickou tématikou jsou podporovány Ministerstvem zdravotnictví v rámci Programu vyrovnávání příležitostí pro občany se zdravotním postižením


hartmann
 

kopriva

 

Florence

 

ZDN

 

Foto dne

CESTOVÁNÍ

 

Nenechte si ujít povídání o cestách po místech více či méně známých..