Svátky

Příjemnou noc,
dnes je úterý 21.1.2020
svátek má Běla
zítra Slavomír

Krátce

TOP 10 druhů potravin,
které jsou zdrojem vápníku.

Citáty

Honoré d B
Největším štěstím člověka je, když může žít pro to, zač by byl ochoten zemřít.

Aby byl sex potěšením a radostí i nadále

Období zamilovanosti, tzv. erotické fascinace, je časově omezené.
U většiny párů netrvá déle jak 1,5 - 2 roky. Pro toto období je charakteristická vysoká frekvence sexuálních styků, chuť zkoušet nové, poznávat a objevovat se navzájem. Větší ochota vyhovět a přizpůsobit se partnerovi nedělá těžkosti.Vy už období časné zamilovanosti máte za sebou. Váš vztah se dostal do jiné roviny i společným bydlením a nutností přizpůsobit se druhému a respektovat ho, do určité míry i ztratou svého soukromí a získáním nových povinností.

Nepíšete, zda jste užívala antikoncepci od začátku vašeho vztahu. Pravdou je, že některé antikoncepční pilulky některým ženám způsobují pocit únavy, poruchy nálady ve smyslu deprese a také snížení sexuální chuti. Pokud byste chtěla vyloučit vliv hormonální antikoncepce, musela byste zvolit jiný způsob ochrany před nežádoucím otěhotněním.
Běžná frekvence sexuálních styků je u naší populace 2-3x týdně, takže pokud máte styky 2x týdně, nemusíte mít obavu, že nejste v pořádku. Otázkou je, zda máte sama na milování chuť nebo chcete pouze vyhovět příteli. U párů, kde je sexuální apetence (chuť) odlišná, se obvykle ten, kdo má větší chuť přůzpůsobí tomu s nižší apetencí tak, aby bylo dosaženo určitého kompromisu. Na kvalitě sexuálního života se podílí i kvalita vašeho nesexuálního vztahu, jak si rozumíte v jiných oblastech soužití. Konflikty a napětí se totiž přenášejí i do sexuálního života, a to zejména u žen. Zkuste se poradit se svým gynekologem stran antikoncepce.

Pouvažujte odjet s partnerem na pár dní mimo společnou domácnost. Dál od svých povinností a starostí budete mít větší šanci se uvolnit a zároveň budete mít možnost si s přítelem o vašem problému popovídat. Věřím, že společně najdete vyhovující řešení pro oba tak, aby sex znovu byl pro vás oba potěšením a radostí.

Vyhledávání

Podporují nás

logo mzcr
Projekt byl realizován za finanční podpory Ministerstva zdravotnictví
Stránky se zdravotnickou tématikou jsou podporovány Ministerstvem zdravotnictví v rámci Programu vyrovnávání příležitostí pro občany se zdravotním postižením
kopriva

 

Florence

 

ZDN

 

Foto dne

CESTOVÁNÍ

 

Nenechte si ujít povídání o cestách po místech více či méně známých..