Bolest v pohlavním údu při styku

Svátky

Dobré dopoledne,
dnes je středa 15.8.2018
svátek má Hana
zítra Jáchym

Krátce

Somatoformní poruchy

 

Somatoformní poruchy jsou potíže charakteristické přítomností nejrůznějších tělesných příznaků bez prokázaných organických a patologických změn.

Celý článek.

Citáty

Alois Jirásek
Kdo honí štěstí, sám je štván.

Bolest v pohlavním údu při styku

Nejčastěji se na bolesti v pohlavním údu podílejí problémy urologické a kožní, v méně častých případech to jsou i neurologické či psychické problémy. Uvedu stručný přehled těch nejčastějších. Velmi častou přičinou bývá krátká uzdička, frenulum breve. Uzdička se nachází na spodní straně pohlavního údu, spojuje žalud a předkožku. Je velmi citlivá na veškeré podněty. Pokud je krátká, napíná se při styku a není vzácnou příhodou, že může i prasknout. Důsledkem bývá krvácení, které muže i jeho partnerku překvapí a vystraší. Po zhojení jizvičkou se však potíže mohou znovu objevit. Proto je nejlepší vyhledat chirurgické či urologické pracoviště a podstoupit jednoduchý výkon - frenuloplastiku. Výkon lékař může provést za místního znecitlivění a v určených případech i ambulantně. Dalším urologickým důvodem pro bolest je fimóza- zúžená předkožka. Může být vrozená nebo získaná po opakovaných kožních zánětech, nejčastěji u diabetiků. Pokud zúžená předkožka představuje problém při pohlavním styku, je vhodné podstoupit operační zákrok - tzv. obřízku. Nemoc, která způsobuje zakřivení pohlavního údu a bolest při styku se nazývá Peyronieho choroba. V obalu topořivých těles se tvoří tuhá ložiska. Léčba patří do rukou urologa. V prvních fázích je konzervativní pomocí léků, ultrazvuku, obstřiků... Další možností je operační řešení.
Bolest penisu v oblasti vrcholu žaludu může být při zánětu prostaty, léčba patří do rukou urologa.
Kožní záněty žaludu a někdy i předkožky jsou viditelné a projeví se vznikem zarudlých skvrnek, pupínků, puchýřků, někdy prasklin, případně bilých povláčků. Tyto záněty žaludu a předkožkového nazýváme balanitidou či balanopostitidou. Přičiny jsou různé-alergie, ekzémy, záněty bakteriální, plísňové či smíšené. Na pohlavním údu se může objevit i opar (herpes), bolestivý a často recidivující. Drobné výrůstky nazýváme kondylomata - fíčky. Jejich původ je virová infekce. Nebezpečí představují pro partnerku postiženého muže, protože v některých případech mohou vést ke vzinku nádoru děložního čípku a hrdla.I z těchto důvodů je jejich léčba důležitá.Léčbu provádí kožní lékař, dermatovenerolog. Platí pravidlo, že u zánětlivého postižení pohlavních orgánů je třeba léčit současně oba (či všechny) sexuální partnery, jedině v tom případě je šance na úspěšné vyléčení.

Vyhledávání

Podporují nás

test Stránky se zdravotnickou tématikou jsou podporovány Ministerstvem zdravotnictví v rámci Programu vyrovnávání příležitostí pro občany se zdravotním postižením


hartmann
 

kopriva

 

Florence

 

ZDN

 

Foto dne

CESTOVÁNÍ

 

Nenechte si ujít povídání o cestách po místech více či méně známých..