Svátky

Příjemnou noc,
dnes je čtvrtek 1.12.2022
svátek má Iva
zítra Blanka

Krátce

TOP 10 druhů potravin,
které jsou zdrojem vápníku.

Citáty

J. Rausseau
Jednou z výhod dobrých skutků je, že povznášejí duši a uzpůsobují ji ke skutkům ještě lepším.

Otázka č.71

Milý Pavle, je od vás velmi hezké, že se snažíte o porozumění problematice zdravotního postižení Vaší partnerky. Pokud chcete mít přehled o problematice, tak prostudujte všechny dotazy v mé poradně. Nepíšete nic o výšce poranění páteře Vaší partnerky ani o velikosti neurologického postižení. Pokud však pacient, kterého mám v péči, musí nosit pleny, pak to považuji vždy za svoji osobní prohru v péči o pacienta. Pro posouzení poruchy močení vaší partnerky nemám dostatek informací, proto odpovím obecně.
K uniku moči u žen při pohlavním styku může docházet i za normálních okolností zejména při vyvrcholení - orgasmu, avšak u pacientek s poruchami nervového řízení močení je jistě unik pravděpodobnější, a to tím více o co méně dokonale je zavedena péče o močové cesty.
Nejlepší péčí u poruchy nervového zásobení močového měchýře je bezesporu intermitentní katetrizace močového měchýře, která zabezpečí pravidelné a úplné vyprázdnění močového měchýře. Tím klesá pohotovost k nechtěným kontrakcím močového chýře, které nejčastěji k nechtěným unikům moči vedou, močový měchýř po katetrizaci je prázdný a tudíž nemá co uniknout. Pokud by tedy Vaše partnerka byla zavedena na tuto metodu, pak vycévkování před případným pohlavním stykem by z největší pravděpodobností vyloučilo podstatnější únik moči během sex styku.
Problematikou řešení inkontinence moči u pacientů po míšním poranění obecně, a to jak u mužů, tak u žen, se budu zabývat v dalších odpovědích. Jde o problematiku rozsáhlou a ne vždy jednoduše řešitelnou - sledujte nadále poradnu, pokud nebude něco jasné, napište, vysvětlím to blíže.

Vyhledávání

Foto dne

CESTOVÁNÍ

 

Nenechte si ujít povídání o cestách po místech více či méně známých..