Svátky

Příjemnou noc,
dnes je neděle 17.11.2019
svátek má Mahulena
zítra Romana

Krátce

TOP 10 druhů potravin,
které jsou zdrojem vápníku.

Citáty

MURPHY
Usmívejte se. To většinu lidí rozhází, protože neví co si o nich myslíte.

Paraplegie a těhotenství


Milá Karlo, problém těhotenství u kvadruplegičky je mnohostranný. V dalším se budu snažit zaujmout čistě urologický pohled. Psychologickou, sexuologickou, gynekologickou a sociální stránku věci bych ponechal jiným odborníkům, avšak i z toho, co Vám řeknu, asi nadšená nebudete.
Operace, kterou jsem Vám provedl, těhotenstvím ohrožena nebude. Pokud by k těhotenství došlo,byl bych rád, kdybych mohl před porodem konsultovat vedení porodu s Vaším porodníkem.
Problémem jsou léky, které užíváte. Ditropan není považován za bezpečný vůbec a to ani pro vývoj plodu a už vůbec ne pro kojení, protože se vylučuje mateřským mlékem. Spasmed je o něco bezpečnější nicméně ani jeho podávání není bez rizika – obecně je třeba dát pozor zejména v prvých 3 měsících těhotenství.
Nyní, při zavedené medikaci jste spokojena, neuniká Vám moč a nemáte návaly horka do hlavy, které jsou příznakem zvýšení krevního tlaku a nastupující sympatické reakce. Ta u Vás, dle objektivního měření v naší laboratoři, začíná až od 400ml náplně. Pokud léky vysadíme, patrně budete nucena nosit pleny či permanentní katetr. Budete trpět častými záchvaty velmi vysokého krevního tlaku, ze kterých Vám nebude dobře, navíc při užívání léků proti srážení krve budete extrémně ohrožena krvácením do mozku a podobně bude ohrožen i případný plod.
Případné těhotenství navíc, mechanickým tlakem na nervové pleteně, může dále zhoršit hyperaktivitu močového měchýře a tím i tendenci vzniku sympatické reakce. Destabilizovaný krevní tlak povede k obtížnému sledování těhotenství jako takového a bude jej přímo ohrožovat.
Velmi důkladně proto prokonzultujte možnost těhotenství zejména s lékařem, který vede Vaši antikoagulační – antiagregační terapii. Možnost jejího vysazení je tím hlavním omezujícím faktorem. Pokud to bude možné tak, jako následný krok zkusíme vysadit močová spasmolytika a uvidíte sama, jak se budete cítit a následně měřením ověříme jak tendenci ke vzniku sympatické reakce, tak změny tlaku v močovém měchýři – dle výsledků je možno dále diskutovat. Ve Vašem případě však rozhodně doporučuji pečlivou rozvahu.
Vpadnout do těhotenství bez výše uvedených konsultací a v současném stavu Vám rozhodně nedoporučuji.

Vyhledávání

Podporují nás

test Stránky se zdravotnickou tématikou jsou podporovány Ministerstvem zdravotnictví v rámci Programu vyrovnávání příležitostí pro občany se zdravotním postižením


hartmann
 

kopriva

 

Florence

 

ZDN

 

Foto dne

CESTOVÁNÍ

 

Nenechte si ujít povídání o cestách po místech více či méně známých..