Svátky

Dobré odpoledne,
dnes je čtvrtek 22.8.2019
svátek má Bohuslav
zítra Sandra

Krátce

TOP 10 druhů potravin,
které jsou zdrojem vápníku.

Citáty

GUILLAUME APOLLINAIRE
Láska k ženám mnoho poskytuje, ale ženy nám mnoho berou.

Když hudba léčí a pomáhá

V předvánočním čase, 29. listopadu 2016, se ve Dvořákově síni pražského Rudolfina představí sólisté a dirigent slavného petrohradského Mariinského divadla, a to v rámci koncertního provedení opery P. I. Čajkovského Evžen Oněgin. Půjde opravdu o nevšední zážitek, o který se postarají umělci na slovo vzatí. V roli Evžena Oněgina vystoupí vynikající český barytonista Filip Bandžak, v roli Taťány ruská sopranistka Jekatěrina Latyševa, za doprovodu Kühnova smíšeného sboru pod vedením Marka Vorlíčka a Prague Philharmonic Orchestra.

 

Jelikož se akce koná necelý měsíc před Vánocemi, pořadatel, společnost Richards Group, se rozhodl, že výtěžek z tohoto koncertu věnuje na pomoc onkologicky nemocným. „Zdraví je zajisté to nejcennější, co máme. Ale ne každý má to štěstí. Je proto třeba pomáhat lidem, ke kterým osud nebyl nakloněn. Pokud naše vystoupení a příspěvek z něho pomůže třeba i jen jednomu potřebnému, má naše úsilí smysl," řekl Filip Bandžak.

 

Dar zamíří do Ústavu radiační onkologie Nemocnice Na Bulovce, který od umělců a pořadatelů získá nemocniční lůžka pro pacienty. „Dlouhodobě se snažíme o zvyšování komfortu pro naše pacienty. Jsme proto velice rádi za každou pomoc a podporu v našem snažení. Tento koncert je jasným důkazem tohoto, že hudba léčí a především pomáhá. Věřím, že pacienti nová lůžka ocení a budou se u nás cítit lépe. Vždyť si to zaslouží,“ sdělila ředitelka Nemocnice Na Bulovce MUDr. Andrea Vrbovská, MBA.
 
Martin Šalek
tiskový mluvčí

Vyhledávání

Podporují nás

test Stránky se zdravotnickou tématikou jsou podporovány Ministerstvem zdravotnictví v rámci Programu vyrovnávání příležitostí pro občany se zdravotním postižením


hartmann
 

kopriva

 

Florence

 

ZDN

 

Foto dne

CESTOVÁNÍ

 

Nenechte si ujít povídání o cestách po místech více či méně známých..