Svátky

Dobré odpoledne,
dnes je pondělí 24.9.2018
svátek má Jaromír
zítra Zlata

Krátce

Somatoformní poruchy

 

Somatoformní poruchy jsou potíže charakteristické přítomností nejrůznějších tělesných příznaků bez prokázaných organických a patologických změn.

Celý článek.

Citáty

SAMUEL TAYLOR COLERIDGE
Malý kontrast v povahách je nezbytný pro šťastné manželství.

Když hudba pomáhá léčit

Dne 10. listopadu 2017 od 19 hodin proběhne ve Dvořákově síni pražského Rudolfina jedinečné představení sólistů Mariinského divadla z Petrohradu, pod vedením národní umělkyně Ruské federace Larisy Abisalovny Gergijevové, koncertní provedení poslední opery P.I. Čajkovského JOLANTA.

 

Představení diriguje jeden z nejtalentovanějších soudobých mladých ruských dirigentů Timur Zangijev, dirigent Moskevského akademického hudebního divadla K.S. Stanislavského a V.I. Nemiroviče-Dančenka, zasloužilý umělec Severní Osetie-Alanie.
V roli Roberta uvidíme vynikajícího českého baryronistu Filipa Bandžaka, držitele nejvyššího ocenění Evropské unie umění v oblasti operního zpěvu – Zlatá Europea.  Filip Bandžak svým uměním reprezentuje Českou republiku nejenom v mnohých evropských zemích, ale i v Asii, Jižní a Severní Americe. V současné době připravuje své první vystoupení v Subsaharské Africe, jejíž oficiální představitelé budou čestnými hosty tohoto koncertu.

 

Jelikož se akce koná zhruba měsíc před Vánocemi, pořadatel se rozhodl, že výtěžek z tohoto koncertu věnuje na pomoc dětským pacientům ortopedické kliniky Nemocnice Na Bulovce. „Dlouhodobě se snažíme o zvyšování komfortu pro naše dětské i dospělé pacienty. Jsme proto velice rádi za každou pomoc a podporu v našem snažení. Tento koncert je jasným důkazem tohoto, že i hudba může pomáhat léčit,“ sdělila ředitelka Nemocnice Na Bulovce MUDr. Andrea Vrbovská, MBA.

 

Koncert je vyvrcholením Dnů Alanie v Praze, které se uskuteční ve dnech 8.-10.11.2017.

 

Martin Šalek
tiskový mluvčí

 

Vyhledávání

Podporují nás

test Stránky se zdravotnickou tématikou jsou podporovány Ministerstvem zdravotnictví v rámci Programu vyrovnávání příležitostí pro občany se zdravotním postižením


hartmann
 

kopriva

 

Florence

 

ZDN

 

Foto dne

CESTOVÁNÍ

 

Nenechte si ujít povídání o cestách po místech více či méně známých..