Svátky

Dobré odpoledne,
dnes je čtvrtek 29.10.2020
svátek má Silvie
zítra Tadeáš

Krátce

TOP 10 druhů potravin,
které jsou zdrojem vápníku.

Citáty

PYTHAGORAS ZE SÁMU
Poznáš, že lidé sami si působí všechny své strasti. 

Když hudba pomáhá léčit

Dne 10. listopadu 2017 od 19 hodin proběhne ve Dvořákově síni pražského Rudolfina jedinečné představení sólistů Mariinského divadla z Petrohradu, pod vedením národní umělkyně Ruské federace Larisy Abisalovny Gergijevové, koncertní provedení poslední opery P.I. Čajkovského JOLANTA.

 

Představení diriguje jeden z nejtalentovanějších soudobých mladých ruských dirigentů Timur Zangijev, dirigent Moskevského akademického hudebního divadla K.S. Stanislavského a V.I. Nemiroviče-Dančenka, zasloužilý umělec Severní Osetie-Alanie.
V roli Roberta uvidíme vynikajícího českého baryronistu Filipa Bandžaka, držitele nejvyššího ocenění Evropské unie umění v oblasti operního zpěvu – Zlatá Europea.  Filip Bandžak svým uměním reprezentuje Českou republiku nejenom v mnohých evropských zemích, ale i v Asii, Jižní a Severní Americe. V současné době připravuje své první vystoupení v Subsaharské Africe, jejíž oficiální představitelé budou čestnými hosty tohoto koncertu.

 

Jelikož se akce koná zhruba měsíc před Vánocemi, pořadatel se rozhodl, že výtěžek z tohoto koncertu věnuje na pomoc dětským pacientům ortopedické kliniky Nemocnice Na Bulovce. „Dlouhodobě se snažíme o zvyšování komfortu pro naše dětské i dospělé pacienty. Jsme proto velice rádi za každou pomoc a podporu v našem snažení. Tento koncert je jasným důkazem tohoto, že i hudba může pomáhat léčit,“ sdělila ředitelka Nemocnice Na Bulovce MUDr. Andrea Vrbovská, MBA.

 

Koncert je vyvrcholením Dnů Alanie v Praze, které se uskuteční ve dnech 8.-10.11.2017.

 

Martin Šalek
tiskový mluvčí

 

Vyhledávání

Foto dne

CESTOVÁNÍ

 

Nenechte si ujít povídání o cestách po místech více či méně známých..