Svátky

Dobré ráno,
dnes je pátek 18.1.2019
svátek má Vladislav
zítra Doubravka

Krátce

Somatoformní poruchy

 

Somatoformní poruchy jsou potíže charakteristické přítomností nejrůznějších tělesných příznaků bez prokázaných organických a patologických změn.

Celý článek.

Citáty

Charles-Pierre Baudelaire
Ze dvou věcí je třeba se vyléčit: z pohlavní nemoci a z ideálu o ženách.

OSLAVY 650. VÝROČÍ ZALOŽENÍ KARLOVA MOSTU

V neděli 8. července 2007 odpoledne byly na Staroměstském náměstí zahájeny oslavy k poctě 650. výročí založení Karlova mostu. Program začal ve 14.00 hodin. K vidění bylo klání pánů rytířů a jejich družin v boji o zástavy, různí kejklíři, bubeníci a pištci. To vše v dobových kostýmech. Dětem se líbil sokolník s cvičenými ptáky. Velký úspěch mělo též vystoupení s bičem. K poslechu hrála dobová hudba a tancovali tanečníci. Ve stáncích byly k vidění ukázky starých řemesel, kováři, lukaři, provazníci, také práce na tkalcovském stavu, ražení mincí aj. Rodiče mohli koupit dětem a vnoučatům dobové meče a malé kuše, samozřejmě ze dřeva, ale vzhledem jako pravé. Hosté se po Praze projížděli všemi možnými dopravními prostředky, koňmi zapřaženými do rozličných kočárů a fiakrů, historickými automobily, rikšami poháněnými čistě ekologickou energií, tedy lidskou silou a vláček na pneumatikách také lákal k projížďce. Mnoho diváků přitahovalo také zákulisí celého dění, bylo zde k vidění ustájení koní rytířů, jejich krmení a napájení, také trochu život čeledě i s jejími hrátkami a v neposlední řadě i přípravy rytířů a jejich strojení do zbroje ve které bojovali o život v lítých soubojích.Hlavní program pokračoval v noci přímo na mostě až do pondělního rána. Každého příchozího tak od půlnoci čekala hodina duchů, rytířské turnaje, kejklíři, tanec, a v magický čas prvotního založení v 5.31 hodin - požehnání základního kamene mostu, kdy se nad Prahou z katedrály svatého Víta rozezněl dvoumetrový zvon Zikmund. Program zakončila ranní mše v katolickém kostele sv. Františka z Assissi na Křižovnickém náměstí.Česká národní banka dala do oběhu pamětní stříbrnou dvousetkorunu k 650. výročí položení základního kamene Karlova mostu.

Vyhledávání

Podporují nás

test Stránky se zdravotnickou tématikou jsou podporovány Ministerstvem zdravotnictví v rámci Programu vyrovnávání příležitostí pro občany se zdravotním postižením


hartmann
 

kopriva

 

Florence

 

ZDN

 

Foto dne

CESTOVÁNÍ

 

Nenechte si ujít povídání o cestách po místech více či méně známých..