OSLAVY 650. VÝROČÍ ZALOŽENÍ KARLOVA MOSTU

Svátky

Dobré dopoledne,
dnes je středa 15.8.2018
svátek má Hana
zítra Jáchym

Krátce

Somatoformní poruchy

 

Somatoformní poruchy jsou potíže charakteristické přítomností nejrůznějších tělesných příznaků bez prokázaných organických a patologických změn.

Celý článek.

Citáty

Francois Mauriac
Všichni jsme byli hněteni a přehněteni těmi, kdo nás milovali, a pokud byli jen trochu důslední, jsme jejich dílem - dílem,které ostatně nepoznají a které nikdy není takové, jak o něm snili. Není jediné lásky, přátelství, které by prošlo našim osudem a navěky ho neovlivnilo.

OSLAVY 650. VÝROČÍ ZALOŽENÍ KARLOVA MOSTU

V neděli 8. července 2007 odpoledne byly na Staroměstském náměstí zahájeny oslavy k poctě 650. výročí založení Karlova mostu. Program začal ve 14.00 hodin. K vidění bylo klání pánů rytířů a jejich družin v boji o zástavy, různí kejklíři, bubeníci a pištci. To vše v dobových kostýmech. Dětem se líbil sokolník s cvičenými ptáky. Velký úspěch mělo též vystoupení s bičem. K poslechu hrála dobová hudba a tancovali tanečníci. Ve stáncích byly k vidění ukázky starých řemesel, kováři, lukaři, provazníci, také práce na tkalcovském stavu, ražení mincí aj. Rodiče mohli koupit dětem a vnoučatům dobové meče a malé kuše, samozřejmě ze dřeva, ale vzhledem jako pravé. Hosté se po Praze projížděli všemi možnými dopravními prostředky, koňmi zapřaženými do rozličných kočárů a fiakrů, historickými automobily, rikšami poháněnými čistě ekologickou energií, tedy lidskou silou a vláček na pneumatikách také lákal k projížďce. Mnoho diváků přitahovalo také zákulisí celého dění, bylo zde k vidění ustájení koní rytířů, jejich krmení a napájení, také trochu život čeledě i s jejími hrátkami a v neposlední řadě i přípravy rytířů a jejich strojení do zbroje ve které bojovali o život v lítých soubojích.Hlavní program pokračoval v noci přímo na mostě až do pondělního rána. Každého příchozího tak od půlnoci čekala hodina duchů, rytířské turnaje, kejklíři, tanec, a v magický čas prvotního založení v 5.31 hodin - požehnání základního kamene mostu, kdy se nad Prahou z katedrály svatého Víta rozezněl dvoumetrový zvon Zikmund. Program zakončila ranní mše v katolickém kostele sv. Františka z Assissi na Křižovnickém náměstí.Česká národní banka dala do oběhu pamětní stříbrnou dvousetkorunu k 650. výročí položení základního kamene Karlova mostu.

Vyhledávání

Podporují nás

test Stránky se zdravotnickou tématikou jsou podporovány Ministerstvem zdravotnictví v rámci Programu vyrovnávání příležitostí pro občany se zdravotním postižením


hartmann
 

kopriva

 

Florence

 

ZDN

 

Foto dne

CESTOVÁNÍ

 

Nenechte si ujít povídání o cestách po místech více či méně známých..