Svátky

Dobré odpoledne,
dnes je čtvrtek 22.8.2019
svátek má Bohuslav
zítra Sandra

Krátce

TOP 10 druhů potravin,
které jsou zdrojem vápníku.

Citáty

BIERCE AMBROSE GWINETT
Pohroma je neštěstí, které potká nás

NOVÁ GUINEA

15. 9. – čtvrtek - pokračování

Při cestě zpět hned další problém, ve vesnici s hliněnými maskami. Vystoupení bylo pěkné, v prostředí kde žijí je to jiné, než asi zítra na festivalu. Cena byla dohodnuta a opět chtěli víc, prý pro šéfa. Sjednaná cena tu zde opravdu moc neplatí, prostě zkouší to. Náš „boss „ i řidič byli rozladění a už s námi nechtěli jet ani na druhý „kopec“, jak jsme se předem dohodli, že je tam špatná cesta, ale ta byla určitě i při plánování.

Nakonec jsme tam zahnuli, ale zas došel benzín (který jsme platili před cestou). Cesta byla skutečně špatná a tak jsme se vydali kousek pěšky. Nebyl to ale dobrý nápad, chlap s mačetou chtěl za průchod po cestě kolem jeho domu opět peníze (za každého), no alespoň to řekl předem. Tak jsme se obrátili. A zase chtěl řidič další peníze na benzín, dostal míň a byl protivný. Doma jsme uvařili neznámou zeleninu, takové zelené listy s kuřetem a bylo to moc dobré a tak v rámci „urovnání“ vztahů s naším „bossem“ Seimonem, pozvali jsme ho na oběd. Celý roztál a tvářil se mnohem lépe. Ještě šel s námi a s dalšími na nákup, tedy bez řidiče, který nám původně slíbil péči až do pondělí, ale už se vypařil a už jsme jej nikdy neviděli.
Nakoupili jsme jídlo a dárky, až do pondělí mají zavřeno. Šli jsme také koupit vstupenky na festival a připojit se na internet (vyšlo to).
Večer mě manžel nechal vyházet obsah všech zavazadel, potřeboval baterku. Po marné snaze jsem rezignovala a řekla, ať si najde svou (tu neměl už asi 2 dny), no a po chvíli přišel s mojí. Už ztratil můj pytlíček na sluneční brýle, zabouchl klíče v pokoji a zde nemají náhradní a tak musel oknem, občas, tedy spíše často, Nemá klíče od kufru (má je uvnitř), no prostě je to s ním veselé, ale i takovéto zážitky k cestování patří.

 

 

52_d.JPG

 

 

Vyhledávání

Podporují nás

test Stránky se zdravotnickou tématikou jsou podporovány Ministerstvem zdravotnictví v rámci Programu vyrovnávání příležitostí pro občany se zdravotním postižením


hartmann
 

kopriva

 

Florence

 

ZDN

 

Foto dne

CESTOVÁNÍ

 

Nenechte si ujít povídání o cestách po místech více či méně známých..