Svátky

Příjemnou noc,
dnes je středa 22.5.2019
svátek má Emil
zítra Vladimír

Krátce

TOP 10 druhů potravin,
které jsou zdrojem vápníku.

Citáty

JOHN BARRYMORE
Chci najít takové jídlo, po kterém dostanu žlučníkový záchvat hned, a ne ve tři hodiny ráno.

NOVÁ GUINEA

22. 9. – čtvrtek

Odjeli jsme lodí na ostrov Malaita, do hlavního města Auki (pěkná díra). Cesta trvala skoro 4 hod. a byla zajímavá, jen bylo strašné horko i v podpalubí, kde byla klimatizace, ale svítilo přes sklo sluníčko.
Po přistání nás čekal „dědeček“ tedy náš nový ubytovatel. Potřebovali jsme ještě zabukovat loď nazpět, případně se poptat na letadlo a to byl další velký zážitek. Letiště je uzavřené, majitelé pozemku se nějak nedohodli a tak to zavřeli. Zde není nic problém, čas téměř neexistuje a nikdo nikam nepospíchá.

Dědeček - Thomas si od nás vzal peníze, že jede pro benzin do lodě, měl nás dovézt na jiný ostrov k němu domů. No čekali jsme na smluveném místě přes hodinu, už jsme si fakt mysleli, že si vzal prachy a máme ho vidět, ale nakonec přeci jen dorazil. K našemu velkému překvapení naše první zastávka lodí byla u „vodní benzinky“, protože neměl pohonné hmoty. Asi sháněl betel, bez toho to tu nejde.
Cesta do zátoky Longa-Longa, kde jsme měli strávit 3 dny, vedla kolem mnoha malých ostrůvků z korálů, postavených cca před 400 lety a taky jsme minuli jeden zbytek korálového ostrova, který prý postavili v roce 1940, ale nevydržel, odnesl ho orkán. Je vidět, že i zde měli podstatně šikovnější předky. Zátoka byla úžasná, čistá, po těch hororech posledních dnů, plných odpadků, špíny a švábů, toto bylo jako balzám.
Čistá postel i s moskytiérou, která prý ale není potřeba a tak tomu chci věřit. Po šnorchlování hned „před barákem“ a nákupu korálků z mušlí od rodiny našeho „hoteliéra“, jsme šli na průzkum ostrova. Mohli jsme jen vpravo, se sousedy vlevo byly nějaké rozbroje.
Viděli jsme i výrobu zmíněných korálků, nádhera, ale je to strašně pracné. Dřív se zde takto vyráběly i peníze z mušlí. Inu i tady je pokrok a dnes tu mají peníze obyčejné papírové.

 

 

 

 

 

70_odjezd_z_Honairy.JPG

 

 

 

 

 

 

 

 

71_a_zajímavá_plavba.JPG

 

 

71_b_dti_si_přijížději_pro_nákup.JPG

 

 

Vyhledávání

Podporují nás

test Stránky se zdravotnickou tématikou jsou podporovány Ministerstvem zdravotnictví v rámci Programu vyrovnávání příležitostí pro občany se zdravotním postižením


hartmann
 

kopriva

 

Florence

 

ZDN

 

Foto dne

CESTOVÁNÍ

 

Nenechte si ujít povídání o cestách po místech více či méně známých..