Svátky

Příjemnou noc,
dnes je úterý 23.7.2019
svátek má Libor
zítra Kristýna

Krátce

TOP 10 druhů potravin,
které jsou zdrojem vápníku.

Citáty

MATTHIAS CLAUDIUS
Muž se vyhne tomu, aby miloval každou ženu na potkání, nevyhne se však tomu, aby na každé něco obdivoval. 

NOVÁ GUINEA

22. 9. – čtvrtek - pokračování

Při cestě tam i zpět jsme museli překonat nepředstavitelný přechod přes vodu. Japonci ostrov bombardovali a tak jim udělali ostrovy dva a zřejmě od té doby je zde obří, ale už vykotlaný kmen, který má pevné pouze venkovní části, ale ty jsou strašně úzké a tak přejít na druhou stranu bylo opravdu složité.
Voda pod kládou byla sice čistá, ale byli tam strašně velcí ježci, s bodlinami alespoň 40 cm (já si tedy myslím, i když vím, že voda zvětšuje). To jsem ještě neviděla, na toho stoupnout, tak je bodlina nejmíň u kolene.
To by asi bylo po dovolené. Místní děti mi při přechodu klády strašně fandily, asi nevěřily, že to zvládnu. Znovu a znovu žasnu, jak málo stačí zdejším lidem k životu a jak vypadají spokojeně a radostně a jsou až neuvěřitelně přátelští.

Večer jsme měli tuňáka, kterého jsme si koupili při přistání v Auki. Byl to tuňák žlutoploutvý, který, jak jsem se dozvěděla později, je jeden z nejohroženějších druhů.
Ale jiné neměli. Opět jsme se bavili pro nás nepochopitelnou mentalitou zdejších lidí. Při plánování dalšího programu jsme se ptali „dědečka“ – Thomase, kam bychom mohli jet. Na druhý konec ostrova, je tam festival. A co tam uvidíme – mladé lidi.
A co dělají – no teď už nic, už to skončilo. A takovéto odpovědi jsme dostávali každý den. Jeli jsme na výlet, nám se zdá, že bude pršet. Ptali jsme se, nebude pršet?
Ne, určitě nebude a jde pro deštníky.

 

 

71_c_nádherná_podívaná.JPG

 

 

71_d_přistáváme_na_Malaitě.JPG

 

 

71_e_naše_loď.JPG

 

 

Vyhledávání

Podporují nás

test Stránky se zdravotnickou tématikou jsou podporovány Ministerstvem zdravotnictví v rámci Programu vyrovnávání příležitostí pro občany se zdravotním postižením


hartmann
 

kopriva

 

Florence

 

ZDN

 

Foto dne

CESTOVÁNÍ

 

Nenechte si ujít povídání o cestách po místech více či méně známých..