Svátky

Dobré poledne,
dnes je pátek 14.12.2018
svátek má Lýdie
zítra Radana a Radan

Krátce

Somatoformní poruchy

 

Somatoformní poruchy jsou potíže charakteristické přítomností nejrůznějších tělesných příznaků bez prokázaných organických a patologických změn.

Celý článek.

Citáty

FRANCIS BACON
Zemřít je právě tak přirozené jako narodit se, snad je to dokonce i stejně bolestné. 

ETIOPIE 2015

9. 7. - čtvrtek – konečně civilizace

 

Tak jsme opět v Addis Abebě a zítra jedeme na jih. Dnešní den byl převážně v autě, ale i tak se vydařil. Zastávka na výbornou snídani.

 

Ta měla jako největší překvapení džus z papaji, manga a avokáda, který byl tak hustý, že jednotlivé barevné vrstvy byly od sebe krásně odděleny. Bylo to nejen výborné, ale i lahodilo oku. Zastavili jsme se na obrovském tržišti v Addisu pro koření. Už se těším na dnešní noc, budeme spát v hotelu jako první noc, tudíž v dobrém. Cesta opět nahoru dolu, je to tu samý kopec. Asi největším dnešním zážitkem byl dobytčí trh, který se prý koná v této vesnici každý týden. To bylo zvířat všeho druhu, jen velbloudy tu neměli. Již před tím jsme viděli auta se zvířaty na střeše, což bylo děsivé, ale asi je stěhovali sem. Když se trhovci dohodli na ceně, tak to šli zapít. Bylo tam pro ně vytvořeno takové zázemí s pivem a byl to velký mumraj.

 

Obědvali jsme v luxusním zařízení, které patří i s novým hotelem nějaké jejich vynikající běžkyni. Opravdu jsme se skvěle najedli, já měla dokonce kuřecí salát, ostatní místní delikatesy, ale opravdu tu měli i poživatelnou indžaru, skoro nebyla kyselá.

 

P1210003.JPG

 

P1210022.JPG

 

P1210034.JPG

 

P1210037.JPG

 

 

Vyhledávání

Podporují nás

test Stránky se zdravotnickou tématikou jsou podporovány Ministerstvem zdravotnictví v rámci Programu vyrovnávání příležitostí pro občany se zdravotním postižením


hartmann
 

kopriva

 

Florence

 

ZDN

 

Foto dne

CESTOVÁNÍ

 

Nenechte si ujít povídání o cestách po místech více či méně známých..