Svátky

Příjemnou noc,
dnes je čtvrtek 19.9.2019
svátek má Zita
zítra Oleg

Krátce

TOP 10 druhů potravin,
které jsou zdrojem vápníku.

Citáty

EDUARD BASS
Ať už říkají cokoli, ve skutečnosti mají žáci i učitelé školu rádi: jsou tam přestávky. 

Hezké obrázky pro hodné děti

Na obal jedné mé knihy umístil vydavatel jakousi toxickou osobu, která vypadá, že se za pět minut zemře. Pochopitelně jsem hlasitě protestoval. Ta kniha byla o léčbě návykových nemocí, ne o jejich následcích. Protest přišel pozdě, knihu už vytiskli.

Prevence za pomoci obrázků

Prevence problémů působených návykovými látkami za pomoci letáků a plakátů nemá v odborných kruzích nijak oslnivou pověst. Mnohem účinnější je zvýšit cenu a snížit dostupnost (hlavně pro děti a dospívající).

Hezké obrázky

Úplně přes palubu bych ale obrázky neházel. „Life Skills Training Program“, zkráceně LST, je jeden z nejkvalitnějších preventivních programů ve školním prostředí. Ačkoliv se týká alkoholu, tabáku a drog, obrázky umírajících toxikomanů byste v materiálech LST marně hledali. Naopak je tam spousta sebevědomých a usmívajících se dospívajících. Můžete se o tom přesvědčit na adrese www.lifeskillstraining.com.

Není divu, že se hodně dětí rozhodne

Jiný poster pocházející z USA znázorňuje přepestré možnosti, jak trávit volný čas. Pod obrázkem pak text radostně hlásá (volně přeloženo) „Není divu, že se většina dětí rozhodne nepít alkohol, když se mohou zabývat tolika lepšími možnostmi.“ Pod tím je ještě menším písmem napsáno: „Buď cool, zůstaň cool, nepij.“ Toto dílko se nachází na adrese http://pubs.niaaa.nih.gov/publications/poster.htm, kdybyste si ho chtěli umístit jako motiv na pracovní plochu počítače.Jen škoda, že tento obrázek nepadl včas do rukou mému nakladateli.

Další informace o prevenci a léčbě návykových nemocí, smíchu a relaxaci viz http://www.drnespor.eu Tento text vznikl v rámci Evropského akčního plánu o alkoholu a je možné ho šířit bez omezení.

Vyhledávání

Podporují nás

test Stránky se zdravotnickou tématikou jsou podporovány Ministerstvem zdravotnictví v rámci Programu vyrovnávání příležitostí pro občany se zdravotním postižením


hartmann
 

kopriva

 

Florence

 

ZDN

 

Foto dne

CESTOVÁNÍ

 

Nenechte si ujít povídání o cestách po místech více či méně známých..