Svátky

Příjemnou noc,
dnes je čtvrtek 19.9.2019
svátek má Zita
zítra Oleg

Krátce

TOP 10 druhů potravin,
které jsou zdrojem vápníku.

Citáty

NAPOLEON BONAPARTE
Neštěstí ještě nejistá tíží nás často mnohem víc než neštěstí, která se již snesla na naše hlavy - to proto, že v obraznosti stejně jako v matematice je síla neznámého nezměřitelná.

Nejlepší přítel – kniha, aneb Z nabídky nakladatelství MOTTO

"

Necháte se snadno vyprovokovat k reakcím, jichž vzápětí litujete? Nebo jste naopak neprůbojní a nedokážete se prosadit tak, aby to bylo k vašemu prospěchu? Nedůvěřujete si a své schopnosti spíš podceňujete? I když víte, že s vámi druhý manipuluje, aby využil vašeho nedostatku asertivity, přesto uděláte, co chce, jen aby už byl pokoj, nebo abyste se vyhnuli nepříjemné kritice?Nejste jediní, kdo zápolí s některým z mnoha problémů, ovlivňujících naše rozhodování a reakce. Podívat se na vše s odstupem, zaostřit na důležité momenty a uplatnit tu nejvhodnější strategii vám pomůže výborná publikace Barbory Berckhanové Jak si zachovat chladnou hlavu, kterou v populárně psychologické řadě vydalo nakladatelství MOTTO. Nejeden příklad zde uvedený, vám bude nejspíš víc než povědomý a určitě si budete chtít co nejdřív v praxi vyzkoušet rady, jak skončit se sebepodceňováním, jak si vytvořit odstup od problémů a útoků druhých lidí, jak se osvobodit od zlosti, rozčilování a starostí, jak se sebevědomě vyrovnat s kritikou, zbavit hadí hnízdo jedu a odrazit nepříjemné útoky. Budou se vám hodit nejen v kolizích partnerských, na pracovišti nebo konfliktech v rodině, zejména však vás vnitřně posílí a umožní jednat optimálně v soukromí i v zaměstnání.Rozhovory o tom, kdy se žena cítí stará, mívají různý výsledek. Kamarádce, která do „padesátky“ právě nakročila s obavami, že to lepší už má za sebou, jsem přinesla knihu známé rakouské autorky, novinářky Susanny Kubelky: Konečně přes čtyřicet, aneb Zralé ženě patří svět… Nevěříte? Už jen zběžné prolistování vás vyvede z omylu. Nepochybně vás zaujmou všechny kapitoly: ta, věnovaná otázce, kde se bere strach ze stáří a o tom, jak ho překonat, stejně jako další, zabývající se poznáním, že krása s věkem nesouvisí i ty, v nichž autorka rozebírá sexualitu zralé ženy, je zakončena radami, které vedou k cíli. Navíc se při čtení, které rozhodně není suchopárné, i příjemně pobavíte a zbavíte se alespoň některých ze stále omílaných předsudků. Vždyť kdo je milován, nezestárne. A vy sama dobře víte, proč se můžete mít ráda!Říká se často, když se nerozhodný stále nemůže ujistit, zda se k němu jeho známost hodí a jestli jim to spolu půjde, že to vše je ve hvězdách. Chi An Kuei, čínská astroložka, to může potvrdit. V knize Astrologie lásky nechává hvězdy promlouvat o tom, proč se tak dobře cítíte ve společnosti Býka a mluvíte-li s Blížencem, nemůžete se už dočkat konce schůzky. V knize jsou uvedena všechna znamení z pohledu ženy i muže a jejich vzájemného partnerství. Odhaluje libůstky a milostná přání, představy a požadavky kladené na partnera, ale i slabiny jednotlivých znamení. Dozvíte se, kdo se k vám nejvíc hodí, v čem si vyhovujete a proč si tak dobře rozumíte. Nevěříte? Astrologických příruček a knih na téma lásky bylo napsáno už hodně a Chi An Kuei je jedna z mála autorek, která vás nadchne i přesvědčí.

Redaktorka, reportérka a asistentka sociologie, spisovatelka Ilona Borská je známou autorkou literatury faktu. V publikaci

Praha má tajemná oživuje dávné příběhy domů, uliček a zapomenutých zákoutí. Legendy, vážící se k různým částem Prahy, vzpomínky na významné osobnosti, prožívajících zde své vzlety i pády a mnoho různých zajímavostí, jež se na stránkách knihy čtenářům opět připomínají, jsou poučné a pro mnohé i objevné. Jako například ta o původu kaváren v Praze. Víte, kdy vznikla ta první? Psal se rok 1708 (podle jiných pramenů 1714), když císař Josef II. dal svolení k otevření kavárny v domě U Zlatého hada v dnešní Karlově ulici, jejímž majitelem byl Georgius Deodatus a nutno podotknout, že prosperoval velmi dobře. Nebo máte chuť procházet se zšeřelou Bertramkou a setkat se s mladičkou Josefinou, hostící zde Mozarta? Čas zde nehraje roli – střídá se doba rudolfínská, románská, gotická i současná a v ní vystupují zajímavé osobnosti, které ji svým způsobem rovněž utvářely.

Knihy si můžete objednat na adrese:Nakladatelství MOTTONa Sypčině 12140 00 Praha 4tel.: 261 255 619, 261 222 515e-mail.: redakce@motto.cz http://www.motto.cz. "

Vyhledávání

Podporují nás

test Stránky se zdravotnickou tématikou jsou podporovány Ministerstvem zdravotnictví v rámci Programu vyrovnávání příležitostí pro občany se zdravotním postižením


hartmann
 

kopriva

 

Florence

 

ZDN

 

Foto dne

CESTOVÁNÍ

 

Nenechte si ujít povídání o cestách po místech více či méně známých..