Svátky

Příjemnou noc,
dnes je úterý 21.1.2020
svátek má Běla
zítra Slavomír

Krátce

TOP 10 druhů potravin,
které jsou zdrojem vápníku.

Citáty

DODATEK K MURPYHO ZÁKONU
"V přesné matematické terminologii platí, že 1+1=2, kde ""="" znamená ""zřídka, pakliže vůbec kdy""."

Nejlepší přítel – kniha, aneb Z nabídky nakladatelství MOTTO

"

Necháte se snadno vyprovokovat k reakcím, jichž vzápětí litujete? Nebo jste naopak neprůbojní a nedokážete se prosadit tak, aby to bylo k vašemu prospěchu? Nedůvěřujete si a své schopnosti spíš podceňujete? I když víte, že s vámi druhý manipuluje, aby využil vašeho nedostatku asertivity, přesto uděláte, co chce, jen aby už byl pokoj, nebo abyste se vyhnuli nepříjemné kritice?Nejste jediní, kdo zápolí s některým z mnoha problémů, ovlivňujících naše rozhodování a reakce. Podívat se na vše s odstupem, zaostřit na důležité momenty a uplatnit tu nejvhodnější strategii vám pomůže výborná publikace Barbory Berckhanové Jak si zachovat chladnou hlavu, kterou v populárně psychologické řadě vydalo nakladatelství MOTTO. Nejeden příklad zde uvedený, vám bude nejspíš víc než povědomý a určitě si budete chtít co nejdřív v praxi vyzkoušet rady, jak skončit se sebepodceňováním, jak si vytvořit odstup od problémů a útoků druhých lidí, jak se osvobodit od zlosti, rozčilování a starostí, jak se sebevědomě vyrovnat s kritikou, zbavit hadí hnízdo jedu a odrazit nepříjemné útoky. Budou se vám hodit nejen v kolizích partnerských, na pracovišti nebo konfliktech v rodině, zejména však vás vnitřně posílí a umožní jednat optimálně v soukromí i v zaměstnání.Rozhovory o tom, kdy se žena cítí stará, mívají různý výsledek. Kamarádce, která do „padesátky“ právě nakročila s obavami, že to lepší už má za sebou, jsem přinesla knihu známé rakouské autorky, novinářky Susanny Kubelky: Konečně přes čtyřicet, aneb Zralé ženě patří svět… Nevěříte? Už jen zběžné prolistování vás vyvede z omylu. Nepochybně vás zaujmou všechny kapitoly: ta, věnovaná otázce, kde se bere strach ze stáří a o tom, jak ho překonat, stejně jako další, zabývající se poznáním, že krása s věkem nesouvisí i ty, v nichž autorka rozebírá sexualitu zralé ženy, je zakončena radami, které vedou k cíli. Navíc se při čtení, které rozhodně není suchopárné, i příjemně pobavíte a zbavíte se alespoň některých ze stále omílaných předsudků. Vždyť kdo je milován, nezestárne. A vy sama dobře víte, proč se můžete mít ráda!Říká se často, když se nerozhodný stále nemůže ujistit, zda se k němu jeho známost hodí a jestli jim to spolu půjde, že to vše je ve hvězdách. Chi An Kuei, čínská astroložka, to může potvrdit. V knize Astrologie lásky nechává hvězdy promlouvat o tom, proč se tak dobře cítíte ve společnosti Býka a mluvíte-li s Blížencem, nemůžete se už dočkat konce schůzky. V knize jsou uvedena všechna znamení z pohledu ženy i muže a jejich vzájemného partnerství. Odhaluje libůstky a milostná přání, představy a požadavky kladené na partnera, ale i slabiny jednotlivých znamení. Dozvíte se, kdo se k vám nejvíc hodí, v čem si vyhovujete a proč si tak dobře rozumíte. Nevěříte? Astrologických příruček a knih na téma lásky bylo napsáno už hodně a Chi An Kuei je jedna z mála autorek, která vás nadchne i přesvědčí.

Redaktorka, reportérka a asistentka sociologie, spisovatelka Ilona Borská je známou autorkou literatury faktu. V publikaci

Praha má tajemná oživuje dávné příběhy domů, uliček a zapomenutých zákoutí. Legendy, vážící se k různým částem Prahy, vzpomínky na významné osobnosti, prožívajících zde své vzlety i pády a mnoho různých zajímavostí, jež se na stránkách knihy čtenářům opět připomínají, jsou poučné a pro mnohé i objevné. Jako například ta o původu kaváren v Praze. Víte, kdy vznikla ta první? Psal se rok 1708 (podle jiných pramenů 1714), když císař Josef II. dal svolení k otevření kavárny v domě U Zlatého hada v dnešní Karlově ulici, jejímž majitelem byl Georgius Deodatus a nutno podotknout, že prosperoval velmi dobře. Nebo máte chuť procházet se zšeřelou Bertramkou a setkat se s mladičkou Josefinou, hostící zde Mozarta? Čas zde nehraje roli – střídá se doba rudolfínská, románská, gotická i současná a v ní vystupují zajímavé osobnosti, které ji svým způsobem rovněž utvářely.

Knihy si můžete objednat na adrese:Nakladatelství MOTTONa Sypčině 12140 00 Praha 4tel.: 261 255 619, 261 222 515e-mail.: redakce@motto.cz http://www.motto.cz. "

Vyhledávání

Podporují nás

logo mzcr
Projekt byl realizován za finanční podpory Ministerstva zdravotnictví
Stránky se zdravotnickou tématikou jsou podporovány Ministerstvem zdravotnictví v rámci Programu vyrovnávání příležitostí pro občany se zdravotním postižením
kopriva

 

Florence

 

ZDN

 

Foto dne

CESTOVÁNÍ

 

Nenechte si ujít povídání o cestách po místech více či méně známých..