Svátky

Příjemnou noc,
dnes je úterý 21.1.2020
svátek má Běla
zítra Slavomír

Krátce

TOP 10 druhů potravin,
které jsou zdrojem vápníku.

Citáty

MARCUS TULLIUS CICERO
Není nic, co by se nedalo koupit, dáš-li tolik, kolik prodávající žádá.

Z nabídky nakladatelství Portál

Jitka Suchá Cvičení paměti pro každý věk

Kniha zahrnuje testy na různá témata, které čtenář může samostatně vyplnit a podle klíče pak zkontrolovat správnost řešení a úroveň svých znalostí. Někomu jsou bližší názvy filmů nebo přísloví, jiný se vyzná víc v historii, můžeme oživit znalosti také ze zeměpisu nebo z fyziky a ověřit si logické či matematické schopnosti. Kniha obsahuje i stručný teoretický úvod o kognitivních funkcích a návody, jak si uchovat mozek co nejdéle svěží. Je vhodná též pro seniory, ale hlavně pro každého, kdo má zájem o trénink své paměti.

Jitka SucháTrénink paměti pro každý věk

Autorka vystudovala ergoterapii a fyzioterapii a je držitelkou certifikátu Trenér paměti. Své zkušenosti a znalosti uplatňuje jako vedoucí stacionáře pro seniory, jsou však k užitku všem, kteří si chtějí udržet pružnou paměť. Toto volné pokračování předchozí publikace poskytuje návody, procvičující dlouhodobou i krátkodobou paměť, slovní zásobu, soustředění, logického myšlení i matematických schopností.

Marie-Louise von FranzPsychologický výklad pohádek

Žačka C. G. Junga interpretuje pohádková vyprávění na základě archetypů hlubinné psychologie a odkrývá tak v příbězích jejich uzdravující a stabilizační roli pro životní cestu člověka. Na řadě příběhů názorně vysvětluje jednotlivé pojmy psychologie, důležité pro pochopení smyslu pohádkových dějů, vyjadřujících se v řeči symbolů. Ozřejmuje vzrušující téma - význam archetypu, mužského a ženského stínu a motiv vztahu.

Heather SmithDěti a rozvod

Jak je možné, že některé děti prožívají rozvod svých rodičů méně bolestně než jiné? Co vyplývá ze zkušeností z práce s těmito dětmi pro rodiče v rozvodové situaci? Autorka nabízí čtenářům řadu informací a podnětů, jež mohou pomoci dětem a jejich rodičům rozvodovou situaci zvládnout a vyhnout se obtížím, jež nejsou nutné. Jednotlivé kapitoly se věnují době rozchodu a reakcím s ním spojených, emocím a jejich zvládání, nevyhýbají se ani domácímu násilí, a to především s ohledem na děti, na jejich vnímání a prožívání zátěžové situace. Autorka nabízí možnost, jak řešit kontakt s rodiči, aby byl pro dítě prospěšný a věnuje se rovněž problematice osaměle žijících rodičů.

Lydie Raisin120 cvičení pro dobrou postavu

Také jste si opakovaně říkali, že už s cvičením konečně začnete, ale představa návštěvy fitness centra vás vždy odradila? Kniha profesorky tělesné výchovy vás možná inspiruje natolik, že se cvičení budete věnovat rádi a pravidelně. Stačí mu denně věnovat maximálně 15 minut pro 5 vybraných cviků v domácím prostředí. Program krátkých, zvlášť vybraných sestav je určen pro každý den po dobu jednoho měsíce. Názorné ukázky cviků s popisem informují o jejich účinnosti, vysvětlují dýchání a nabízejí i jejich další varianty.

Lydie RaisiCvičení pro pružnou postavu

Autorka nabízí vyzkoušený a úspěšný program patnáctiminutových cvičení na každý den po šest dní v týdnu rozvržený na dobu jednoho měsíce, založený na strečinku. Je zaměřen zejména proti deformacím a tuhnutí svalů v oblasti zad a bolestem páteře. Pomáhá udržovat ohebnost svalů, posilovat kardio-pulmonární systém, přispívá k udržování tělesné kondice a dobré postavy. Příručku ocení také ti, kteří si vlivem sedavého zaměstnání stěžují na malou pružnost těla a problémy s páteří. Pravidelnými cviky si lze udržet nejen dobrou fyzickou kondici a tělesný vzhled, ale také oddálit účinky stáří.

Ghislaine TrabacchiUmíte říct NE?

Pokud na tuto otázku odpovíte kladně, pak vám kniha plná testů a rad pro různé životní situace může pomoci tento problém vyřešit. Umění zdravě se prosadit, být si vědom vlastních schopností i omezení, zachovávat si vnitřní svobodu v rozhodování, to jsou základní jistoty v tom, že se nenecháte snadno ovlivnit a sebou manipulovat. Výsledky testů vám prozradí, zda byste měli své jednání změnit a jak. G. Trabacchi vydala knihu ve spolupráci s klinickým psychologem E. Kloecknerem.

David NivenTajemství pohody a zdraví

Autor úspěšných publikací motivujících k sebezdokonalování, sestavil knížku citátů z děl psychologů, terapeutů, lékařů a vědců, které komentuje užitečnými radami ze své psychologické praxe. Dotýkají se všech oblastí lidského života - výchovy dětí, každodenních zlozvyků, závislostí, úspěchu na pracovišti, rodinných vztahů. Jednotlivá zamyšlení na každý den uvádí krátká úvaha jako životní příklad a končí citátem z knihy jednoho z odborníků na danou oblast.

Knihy si můžete zakoupit ve všech knihkupectvích nebo na dobírku na adrese:Portál, s.r.o.Klapkova 2, 182 00 Praha 8objednávky na tel. 283 028 203, 204e-mail: obchod@portal.czwww.portal.cz

Vyhledávání

Podporují nás

logo mzcr
Projekt byl realizován za finanční podpory Ministerstva zdravotnictví
Stránky se zdravotnickou tématikou jsou podporovány Ministerstvem zdravotnictví v rámci Programu vyrovnávání příležitostí pro občany se zdravotním postižením
kopriva

 

Florence

 

ZDN

 

Foto dne

CESTOVÁNÍ

 

Nenechte si ujít povídání o cestách po místech více či méně známých..