Svátky

Příjemnou noc,
dnes je čtvrtek 19.9.2019
svátek má Zita
zítra Oleg

Krátce

TOP 10 druhů potravin,
které jsou zdrojem vápníku.

Citáty

DENIS DIDEROT
Láska je dobrá večeře a špatné zažívání.

Z nabídky nakladatelství Portál

Jitka Suchá Cvičení paměti pro každý věk

Kniha zahrnuje testy na různá témata, které čtenář může samostatně vyplnit a podle klíče pak zkontrolovat správnost řešení a úroveň svých znalostí. Někomu jsou bližší názvy filmů nebo přísloví, jiný se vyzná víc v historii, můžeme oživit znalosti také ze zeměpisu nebo z fyziky a ověřit si logické či matematické schopnosti. Kniha obsahuje i stručný teoretický úvod o kognitivních funkcích a návody, jak si uchovat mozek co nejdéle svěží. Je vhodná též pro seniory, ale hlavně pro každého, kdo má zájem o trénink své paměti.

Jitka SucháTrénink paměti pro každý věk

Autorka vystudovala ergoterapii a fyzioterapii a je držitelkou certifikátu Trenér paměti. Své zkušenosti a znalosti uplatňuje jako vedoucí stacionáře pro seniory, jsou však k užitku všem, kteří si chtějí udržet pružnou paměť. Toto volné pokračování předchozí publikace poskytuje návody, procvičující dlouhodobou i krátkodobou paměť, slovní zásobu, soustředění, logického myšlení i matematických schopností.

Marie-Louise von FranzPsychologický výklad pohádek

Žačka C. G. Junga interpretuje pohádková vyprávění na základě archetypů hlubinné psychologie a odkrývá tak v příbězích jejich uzdravující a stabilizační roli pro životní cestu člověka. Na řadě příběhů názorně vysvětluje jednotlivé pojmy psychologie, důležité pro pochopení smyslu pohádkových dějů, vyjadřujících se v řeči symbolů. Ozřejmuje vzrušující téma - význam archetypu, mužského a ženského stínu a motiv vztahu.

Heather SmithDěti a rozvod

Jak je možné, že některé děti prožívají rozvod svých rodičů méně bolestně než jiné? Co vyplývá ze zkušeností z práce s těmito dětmi pro rodiče v rozvodové situaci? Autorka nabízí čtenářům řadu informací a podnětů, jež mohou pomoci dětem a jejich rodičům rozvodovou situaci zvládnout a vyhnout se obtížím, jež nejsou nutné. Jednotlivé kapitoly se věnují době rozchodu a reakcím s ním spojených, emocím a jejich zvládání, nevyhýbají se ani domácímu násilí, a to především s ohledem na děti, na jejich vnímání a prožívání zátěžové situace. Autorka nabízí možnost, jak řešit kontakt s rodiči, aby byl pro dítě prospěšný a věnuje se rovněž problematice osaměle žijících rodičů.

Lydie Raisin120 cvičení pro dobrou postavu

Také jste si opakovaně říkali, že už s cvičením konečně začnete, ale představa návštěvy fitness centra vás vždy odradila? Kniha profesorky tělesné výchovy vás možná inspiruje natolik, že se cvičení budete věnovat rádi a pravidelně. Stačí mu denně věnovat maximálně 15 minut pro 5 vybraných cviků v domácím prostředí. Program krátkých, zvlášť vybraných sestav je určen pro každý den po dobu jednoho měsíce. Názorné ukázky cviků s popisem informují o jejich účinnosti, vysvětlují dýchání a nabízejí i jejich další varianty.

Lydie RaisiCvičení pro pružnou postavu

Autorka nabízí vyzkoušený a úspěšný program patnáctiminutových cvičení na každý den po šest dní v týdnu rozvržený na dobu jednoho měsíce, založený na strečinku. Je zaměřen zejména proti deformacím a tuhnutí svalů v oblasti zad a bolestem páteře. Pomáhá udržovat ohebnost svalů, posilovat kardio-pulmonární systém, přispívá k udržování tělesné kondice a dobré postavy. Příručku ocení také ti, kteří si vlivem sedavého zaměstnání stěžují na malou pružnost těla a problémy s páteří. Pravidelnými cviky si lze udržet nejen dobrou fyzickou kondici a tělesný vzhled, ale také oddálit účinky stáří.

Ghislaine TrabacchiUmíte říct NE?

Pokud na tuto otázku odpovíte kladně, pak vám kniha plná testů a rad pro různé životní situace může pomoci tento problém vyřešit. Umění zdravě se prosadit, být si vědom vlastních schopností i omezení, zachovávat si vnitřní svobodu v rozhodování, to jsou základní jistoty v tom, že se nenecháte snadno ovlivnit a sebou manipulovat. Výsledky testů vám prozradí, zda byste měli své jednání změnit a jak. G. Trabacchi vydala knihu ve spolupráci s klinickým psychologem E. Kloecknerem.

David NivenTajemství pohody a zdraví

Autor úspěšných publikací motivujících k sebezdokonalování, sestavil knížku citátů z děl psychologů, terapeutů, lékařů a vědců, které komentuje užitečnými radami ze své psychologické praxe. Dotýkají se všech oblastí lidského života - výchovy dětí, každodenních zlozvyků, závislostí, úspěchu na pracovišti, rodinných vztahů. Jednotlivá zamyšlení na každý den uvádí krátká úvaha jako životní příklad a končí citátem z knihy jednoho z odborníků na danou oblast.

Knihy si můžete zakoupit ve všech knihkupectvích nebo na dobírku na adrese:Portál, s.r.o.Klapkova 2, 182 00 Praha 8objednávky na tel. 283 028 203, 204e-mail: obchod@portal.czwww.portal.cz

Vyhledávání

Podporují nás

test Stránky se zdravotnickou tématikou jsou podporovány Ministerstvem zdravotnictví v rámci Programu vyrovnávání příležitostí pro občany se zdravotním postižením


hartmann
 

kopriva

 

Florence

 

ZDN

 

Foto dne

CESTOVÁNÍ

 

Nenechte si ujít povídání o cestách po místech více či méně známých..