Svátky

Dobré dopoledne,
dnes je pátek 23.8.2019
svátek má Sandra
zítra Bartoloměj

Krátce

TOP 10 druhů potravin,
které jsou zdrojem vápníku.

Citáty

JEAN-PAUL BELMONDO
Ženina nejtajnější přání jí musíme vyčíst ze zavřených očí.

VZP dohodla zajištění péče ve Šluknovském výběžku

Všeobecná zdravotní pojišťovna se dohodla se zástupci Krajské zdravotní a.s. na způsobu zajištění zdravotních služeb pro své pojištěnce v oblasti Šluknovského výběžku. Uvedená dohoda řeší postup komplexního zajištění zdravotních služeb, stabilizaci a zlepšování dostupnosti zdravotních péče v celém regionu Šluknovského výběžku i ve vazbě na mimořádnou situaci v Lužické nemocnici.

S podrobnostmi dohodnutého řešení seznámí společně zástupci VZP a Krajské zdravotní a.s. ministra zdravotnictví na jednání ve středu 24. 7. 2019. Zástupci Krajské zdravotní a.s. téhož dne seznámí s podrobnostmi radu Ústeckého kraje.

„Bez ohledu na současnou situaci ve Šluknovském výběžku VZP intenzivně koncepčně řeší dostupnost a kvalitu zdravotní péče pro své klienty ve všech hůře dostupných lokalitách ČR,“ řekl náměstek ředitele VZP pro zdravotní péči David Šmehlík. „Prioritou je vyrovnávání regionálních rozdílů v dostupnosti péče tak, aby klienti VZP i v těchto oblastech měli stejně dostupnou a kvalitní péči jako například klienti žijící ve velkých městech,“ doplnil. Právě pro hůře dostupné oblasti vytvořila VZP například speciální úhradový mechanismus, který má zvýšit jejich atraktivitu pro poskytovatele zdravotních služeb.


Mgr. Oldřich Tichý, MBA
vedoucí tiskového oddělení a tiskový mluvčí

Vyhledávání

Podporují nás

test Stránky se zdravotnickou tématikou jsou podporovány Ministerstvem zdravotnictví v rámci Programu vyrovnávání příležitostí pro občany se zdravotním postižením


hartmann
 

kopriva

 

Florence

 

ZDN

 

Foto dne

CESTOVÁNÍ

 

Nenechte si ujít povídání o cestách po místech více či méně známých..