Svátky

Příjemnou noc,
dnes je neděle 17.11.2019
svátek má Mahulena
zítra Romana

Krátce

TOP 10 druhů potravin,
které jsou zdrojem vápníku.

Citáty

HONORÉ DE BALZAC
Je pozoruhodné, s jakou lehkostí romantické dívky zapomínají na své sny, když se jim naskytne zjev méně ideální, ale zato bezpečnější.

Víte, že 41 % dětí se na internetu setkalo s agresí?

Na internetu surfuje stále více dětí a snižuje se i jejich věk. Podle projektu E-Bezpečí se přitom 41 % setkává s nějakou formou agrese. Patří sem ponižování, urážení, zesměšňování, ale i vydírání.

Nejčastěji čelí děti verbální agresi (27 %), 13 % zažilo útok na svůj online účet na sociální síti, 12 % se setkalo s tím, že někdo šířil jejich vlastní fotku v ponižující situaci a 6 % s vydíráním. „Přibližně každé desáté dítě prožívá vážnější formu agrese, kterou je kyberšikana. Ta je opakovaná, intenzivní a má na děti skutečný dopad,“ říká Kamil Kopecký, z projektu E-Bezpečí, Univerzita Palackého v Olomouci. Právě v Olomouci se v říjnu konala konference Bezpečně online, kterou pořádala ČSOB ve spolupráci s Policí ČR a na tato rizika upozornila.

Děti jsou internetu jako doma. Kvůli své nezkušenosti jsou však snadným terčem pro skupiny podvodníků a predátorů. „Kyberkriminalita je dnes jediná oblast trestné činnosti, která je v posledních letech na vzestupu a bohužel se dotýká i dětí na internetu,“ říká náměstek policejního prezidenta Martin Vondrášek.

Pro zvýšení bezpečnosti dětí v online prostředí je nutná prevence a vzdělávání. Ani jejich rodiče ale často neznají pravidla bezpečného pohybu na internetu. „Z našeho průzkumu vyplynulo, že dvě třetiny lidí si zapisují svá hesla a PINy. Je nutné mluvit už s dětmi na školách o rizicích, kterým se vystavují v digitálním prostředí. Od kyberšikany po ztrátu peněz,“ říká člen představenstva ČSOB Petr Hutla. Policejní preventisti a ambasadoři z banky budou nově společně chodit do škol mluvit s dětmi o rizicích na internetu.


tab bezp1
tab bezp2
Zdroj: E-Bezpečí

 

 

 

Tomáš
Kotas
, PR Executive

Bison & Rose

Vyhledávání

Podporují nás

test Stránky se zdravotnickou tématikou jsou podporovány Ministerstvem zdravotnictví v rámci Programu vyrovnávání příležitostí pro občany se zdravotním postižením


hartmann
 

kopriva

 

Florence

 

ZDN

 

Foto dne

CESTOVÁNÍ

 

Nenechte si ujít povídání o cestách po místech více či méně známých..