Svátky

Dobré ráno,
dnes je pátek 29.5.2020
svátek má Maxmilián a Maxim
zítra Ferdinand

Krátce

TOP 10 druhů potravin,
které jsou zdrojem vápníku.

Citáty

ARTUR CONAN sir DOYLE
Velkou chybou, drahý Watsone, je zabývat se domněnkami, když máme přesná fakta.

Víte, že 41 % dětí se na internetu setkalo s agresí?

Na internetu surfuje stále více dětí a snižuje se i jejich věk. Podle projektu E-Bezpečí se přitom 41 % setkává s nějakou formou agrese. Patří sem ponižování, urážení, zesměšňování, ale i vydírání.

Nejčastěji čelí děti verbální agresi (27 %), 13 % zažilo útok na svůj online účet na sociální síti, 12 % se setkalo s tím, že někdo šířil jejich vlastní fotku v ponižující situaci a 6 % s vydíráním. „Přibližně každé desáté dítě prožívá vážnější formu agrese, kterou je kyberšikana. Ta je opakovaná, intenzivní a má na děti skutečný dopad,“ říká Kamil Kopecký, z projektu E-Bezpečí, Univerzita Palackého v Olomouci. Právě v Olomouci se v říjnu konala konference Bezpečně online, kterou pořádala ČSOB ve spolupráci s Policí ČR a na tato rizika upozornila.

Děti jsou internetu jako doma. Kvůli své nezkušenosti jsou však snadným terčem pro skupiny podvodníků a predátorů. „Kyberkriminalita je dnes jediná oblast trestné činnosti, která je v posledních letech na vzestupu a bohužel se dotýká i dětí na internetu,“ říká náměstek policejního prezidenta Martin Vondrášek.

Pro zvýšení bezpečnosti dětí v online prostředí je nutná prevence a vzdělávání. Ani jejich rodiče ale často neznají pravidla bezpečného pohybu na internetu. „Z našeho průzkumu vyplynulo, že dvě třetiny lidí si zapisují svá hesla a PINy. Je nutné mluvit už s dětmi na školách o rizicích, kterým se vystavují v digitálním prostředí. Od kyberšikany po ztrátu peněz,“ říká člen představenstva ČSOB Petr Hutla. Policejní preventisti a ambasadoři z banky budou nově společně chodit do škol mluvit s dětmi o rizicích na internetu.


tab bezp1
tab bezp2
Zdroj: E-Bezpečí

 

 

 

Tomáš
Kotas
, PR Executive

Bison & Rose

Vyhledávání

Foto dne

CESTOVÁNÍ

 

Nenechte si ujít povídání o cestách po místech více či méně známých..