Svátky

Dobré odpoledne,
dnes je sobota 15.12.2018
svátek má Radana a Radan
zítra Albína

Krátce

Somatoformní poruchy

 

Somatoformní poruchy jsou potíže charakteristické přítomností nejrůznějších tělesných příznaků bez prokázaných organických a patologických změn.

Celý článek.

Citáty

OTTO VON BISMARCK
Umění je stromem života. Věda, to je strom smrti.

Slavnostní rozsvícení nového operačního sálu nově budovaného urgentního příjmu (emergency) Nemocnice Na Bulovce

Dnešní den se významně zapíše do kroniky Nemocnice Na Bulovce i do kroniky pražského zdravotnictví. 13ky se nebojíme, takže v pátek 13. ve 13 hodin v pavilonu č. 13 (ortopedická klinika) jsme slavnostně rozsvítili nový operační sál na novém urgentním příjmu (emergency), který se začal budovat letos v dubnu tohoto roku. Světla na operačním sále symbolicky rozsvítily vrchní sestra ortopedie Eva Fořtová a staniční sestra ortopedických operačních sálu Dana Kafková spolu s náměstkyní ministra zdravotnictví Lenkou Teskou Arnoštovou.

Náklady na stavbu a přístroje vyšly na cca 67 mil. korun, z toho 2/3 získala nemocnice jako dotaci ministerstva zdravotnictví. Je to velmi významná událost pro celé pražské zdravotnictví. Právě Nemocnice Na Bulovce je totiž už pět let po sobě nemocnicí, kam pražští záchranáři vozí každoročně nejvíce pacientů. Vloni počet přivezených pacientů překročil 23.000.

Harmonogram výstavby urgentního příjmu:
1. etapa: duben – červenec 2017 – pro zajištění kontinuity bylo napřed potřeba přemístit a vytvořit nové 3 vyšetřovny úrazové ambulance (traumatologická ambulance) a 4 vyšetřovací místa
2. etapa: červenec – říjen – budování operačního sálu
3. etapa: červenec – listopad – budování lůžkové části s kapacitou 6 lůžek

Slavnostní přípitek byl samozřejmě pouze nealkoholickým šampaňský :O))


Martin Šalek
tiskový mluvčí

Vyhledávání

Podporují nás

test Stránky se zdravotnickou tématikou jsou podporovány Ministerstvem zdravotnictví v rámci Programu vyrovnávání příležitostí pro občany se zdravotním postižením


hartmann
 

kopriva

 

Florence

 

ZDN

 

Foto dne

CESTOVÁNÍ

 

Nenechte si ujít povídání o cestách po místech více či méně známých..