Svátky

Dobré ráno,
dnes je pátek 14.12.2018
svátek má Lýdie
zítra Radana a Radan

Krátce

Somatoformní poruchy

 

Somatoformní poruchy jsou potíže charakteristické přítomností nejrůznějších tělesných příznaků bez prokázaných organických a patologických změn.

Celý článek.

Citáty

AVICENNA
Čtyři hlavní ctnosti: střídmost, sebeovládání, moudrost a spravedlnost. 

Ministr zdravotnictví a ministryně práce a sociálních věcí jednali o společných tématech

Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch se dnes sešel s ministryní práce a sociálních věcí Jaroslavou Němcovou a zástupci Společnosti lékařů a zdravotníků v sociálních službách ČLS JEP. Na jednání ministři otevřeli problematická místa na pomezí obou resortů a domluvili se na jejich aktivním řešení v rámci meziresortní pracovní skupiny.Problematika dlouhodobé péče a zdravotní péče v sociálních službách je již mnoho let citlivým místem na hranici resortů MZ a MPSV a ve sporných bodech se v minulosti nedařilo ministrům nalézt společnou řeč. Nyní se ministři Adam Vojtěch a Jaroslava Němcová zavázali ke konstruktivní spolupráci.„Doposud nebylo zvykem, aby dvě ministerstva, která k sobě mají blízko tématy i samotnými budovami, spolu takto komunikovala. Na dnešním úvodním jednání jsme se shodli, že se budeme scházet na měsíční bázi a přijdeme s řešením financování zdravotně sociálních služeb,“ uvedl po jednání ministr zdravotnictví Adam Vojtěch.„Nebylo zcela obvyklé, aby ministři zdravotnictví a práce a sociálních věcí sedli za jeden stůl a řešili otázky kvality péče a financování dohromady. Dnes jsme hovořili o třech zásadních tématech, které budeme řešit, a to o personálních kapacitách v sociálních službách, o kvalitě následné péče či o lécích a lékové politice v domovech seniorů,“ řekla ministryně práce a sociálních věcí Jaroslava Němcová.Mezi další projednávané body, kterým se ministři a jejich meziresortní pracovní skupina budou věnovat, patří mj. poskytování zdravotních služeb v zařízeních sociální péče, jejich fungování, personální a finanční zabezpečení; tzv. ošetřovatelské domovy, ve kterých by byla poskytována péče ošetřovatelská, léčebně rehabilitační a paliativní; a systém kojeneckých ústavů.

 

Ing. Gabriela ŠTĚPANYOVÁ
vedoucí tiskového oddělení
tisková mluvčí

Vyhledávání

Podporují nás

test Stránky se zdravotnickou tématikou jsou podporovány Ministerstvem zdravotnictví v rámci Programu vyrovnávání příležitostí pro občany se zdravotním postižením


hartmann
 

kopriva

 

Florence

 

ZDN

 

Foto dne

CESTOVÁNÍ

 

Nenechte si ujít povídání o cestách po místech více či méně známých..