Svátky

Dobrý večer,
dnes je sobota 28.11.2020
svátek má René
zítra Zina

Krátce

TOP 10 druhů potravin,
které jsou zdrojem vápníku.

Citáty

KAREL JAROMÍR ERBEN
Však lépe v mylné naději sníti.

Nový časopis KALEIDOSKOP

Vítejte v novém...

Nový rok je sice už dávno v plném běhu, ale i přesto bych vás ráda uvítala právě takto. Vítám vás totiž v nové éře Ligy s novým logem i vizuální identitou. Vítám vás i při brouzdání novým bulletinem – Kaleidoskopem, který navazuje na časopis i portál Vozíčkář a zároveň vám předkládá pestré střípky ze života Ligy vozíčkářů. Vítám vás v době, kdy na nás stále čekají nové výzvy.

Kaleidoskop, to je mozaika, která se mění. Stejně tak i život lidí s hendikepem i Ligy vozíčkářů. Byli jsme například nuceni, především z finančních důvodů, ukončit třicetiletou tradici vydávání tištěného časopisu Vozíčkář. I tak ale máme kolem sebe spoustu zajímavých témat, kolem kterých se točí život nejen našich klientů. Bylo by škoda nechat si je jen pro sebe, nabízíme je tedy v Kaleidoskopu. Co dva měsíce vám nabídneme rozhovory se zajímavými osobnostmi, příběhy, odborné články i komentáře k aktuálnímu dění. Nebudou chybět ani informace o tom, co se děje na Lize. A taky nás, doufejme, nebude opouštět humor a nadhled. To je pro zvládnutí sebeobtížnější překážky snad to nejdůležitější. 

Jak se zdá, nový rok nám takových zádrhelů přinese celou řadu. Stále se pereme s nedostatkem kvalitních a kvalifikovaných zaměstnanců. Nejvíc to odnáší naše stěžejní služba osobní asistence. Dokládá to například fakt, že od začátku roku naši kolegové vyhodnotili 31 životopisů, nastoupili 3 noví asistenti a 4 začnou asistovat v nejbližší době. Na pozici vedoucí služby a sociální pracovnice jsme absolvovali a vyhodnotili 8 pohovorů. Znamená to jeden necelý pracovní týden jen pro výběrová řízení v osobní asistenci! Kromě toho nás určitě zaměstná nutnost řešit Obecné nařízení na ochranu osobních údajů týkajících se všech zemí EU. Také nedostatek finančních prostředků je stálicí mezi komplikacemi, se kterými se pereme každý den.

Kromě toho ale máme před sebou i řadu kreativních příjemných výzev. Nové webové stránky, které stvrdí i počínající další éru Ligy. Workshopy a kurzy pro klienty, které je posunou vpřed a pomohou jim rozvinout jejich potenciál. Kulturní i sportovní akce a benefice atd. Život s hendikepem i život neziskovky zkrátka vyžaduje, chtě nechtě, kreativní a optimistický přístup. Ráda bych, aby vám Liga byla v tomto úkolu oporou i prostorem.

 

NA OBSAH SE PODÍVEJTE ZDE.

 

1_LENKA.jpg

 

Lenka Uldrijanová - ředitelka

Vyhledávání

Foto dne

CESTOVÁNÍ

 

Nenechte si ujít povídání o cestách po místech více či méně známých..