Svátky

Dobré poledne,
dnes je středa 7.6.2023
svátek má Iveta a Slavoj
zítra Medard

Krátce

TOP 10 druhů potravin,
které jsou zdrojem vápníku.

Citáty

RENÉ DESCARTES
Nesmíme předpokládat, že všechno je tu kvůli nám.

KALEIDOSKOP - témata, kolem kterých se točí...

PicturePicture

Poradna pro život s postižením
Důchody, příspěvek na auto i důchodové pojištění pečujících

Picture

Klienti Poradny pro život s postižením se na nás často obracejí s dotazy ohledně souhlasu soudu s nákupem, registrací i prodejem vozidla pořízeného z příspěvku na zvláštní pomůcku, pokud tento příspěvek dostane dítě, nebo dospělá osoba s omezenou svéprávností.

Picture

Pomáháte nám
Když něco můžeš udělat, tak to prostě musíš udělat

Picture

Respektive když na to máš čas, peníze či schopnosti. Toto životní krédo dovedlo Zbyňka Češku k dobrovolnictví. Pracuje jako IT specialista pro společnost Vodafone, ve volných chvílích se věnuje rodině, ale i Lize vozíčkářů.

Je to velmi inspirující člověk, který dokáže spojit firemní dobrovolnictví s osobní angažovaností, rodinný život s pomocí druhým, speciální dovednosti s běžnými činnostmi.

Pozor, následující řádky jsou prudce nakažlivé opravdovými životními hodnotami a chutí pustit se do něčeho smysluplného

Picture

Pozoruhodní lidé
Svět není bezbariérové obchodní centrum, říká španělský vestovatel na vozíku

Picture

Miguel Nonay je úspěšný youtuber. Na svém video kanálu má 234 000 odběratelů. Věnuje se cestovatelským vlogům. Od mnoha svých kolegů se však přece trochu liší. Videa totiž natáčí z invalidního vozíku.

Cestování bez limitů – tak zní překlad názvu jeho kanálu a Miguel se tohoto názvu drží. Vydává se opravdu po celém světě a vozík mu umožňuje zažít cestování z jiné perspektivy.

Picture

Trendy a technologie
Robotické nohy i neviditelná plošina. Takový byl Rehacare 2018.

Picture

Každoročně se v německém Düsseldorfu koná jeden z největších veletrhů kompenzačních pomůcek – Rehacare. Letos vystavovalo více než 960 vystavovatelů ze 40 zemí v 6 pavilonech. Cílovou skupinou jsou osoby se zdravotním postižením, senioři a také poskytovatelé péče. Liga vozíčkářů nutně potřebovala vyslat nejkompetentnější pracovníky, aby získala poznatky o novinkách a trendech.

Picture

Komentář
Nadvláda rychlosti není bez trablů a pochybností

Picture

Je v hlavách lidí, kuchařských receptech i učebnicích. Zabydlela se ve slibech politiků, ambicích manažerů, představách tvůrců reklamy. Vládne internetu i životnímu stylu. Je nemožné ji ignorovat, soupeřit s ní, natož ji předhonit. Rychlost – dominantní vlastnost dneška, který zapomíná na výhody pomalejšího běhu událostí.

Picture

 

Divadlo BARKA - jeviště, na kterém se točí...
...se studenty z Jánek i Martin Máslo

Picture

Deset říjnových dní s festivalem integrované tvorby FEST IN je za námi. Pátý ročník opět ukázal, že Barka je místem pro nevšední kulturní zážitky, ale hlavně prostorem pro setkávání se. Seznamte se s všestranným hudebníkem Martinem Máslem, který muziku zvládá i s různými tělesnými omezeními. 

Picture

Intimně bez zábran
O potřebnosti sexuální asistence - rozhovor a povídka

Picture

O sexuální asistenci se mezi lidmi s postižením mluví už několik let. Své služby v České republice nabízí několik asistentek, vznikla organizace Freya, která se zabývá edukací v oblasti sexuality hendikepovaných a seniorů, ze společenského tabu se stává pomalu a jistě běžné téma k diskuzi.  Pokud jste se ale o sexuální asistenci ještě nezajímali nebo jste o ní jen letmo slyšeli, přečtěte si rozhovor s Milanem Langerem z Olomouce. Proč je dobré, že tu sexuální asistence existuje, ukazuje i má povídka, kterou najdete na konci článku a také v knize Láska sex a vozíčkáři. 

Picture

Psí život
Můj pohled na výživu psů

Picture

Můj pohled je to proto, že těžko může aspirovat na to být „nejlepší“ nebo „nejzdravější“. Sestavit psí jídelníček se dá stovkou způsobů a hodně z nich je jistě dobrých. Ale lidé se mě na způsob krmení psů často ptají, proto tady krátce shrnu zkušenosti získané za poslední léta.

Kdysi jsem byl, stejně jako hodně lidí, okouzlen nepřeberným množstvím různých značek a receptur průmyslových krmení, hlavně granulí, které se honosí různými vzletnými přívlastky („kompletní“ strava nebo „prémiové“ a „superprémiové“ granule), a dost jsem tomu i věřil. Ono je to totiž jednoduché a pohodlné nasypat pejskovi do misky hromádku granulí, a mít hotovo.

.

Picture

A na závěr ještě trochu nevážně o vážných tématech....

Picture

  

Picture
 

 

ŽIVO NA LIZE 

Rozkopané ulice? Pomáháme řešit dočasné bariéry

Picture

Naše Poradna pro život s postižením má celorepublikovou působnost. A není to jenom prázdná fráze. To může potvrdit paní Bronislava Dohnalová. Na Ligu vozíčkářů se obrátila kvůli situaci v Benešově. Ulice Tyršova, hlavní třída tohoto středočeského města, prochází rozsáhlou rekonstrukcí. A právě ta komplikuje paní Bronislavě život.

Více...

Picture

Zacvičte si s námi jógu na vozíku

Picture

Jóga není jen o složitých pozicích, u kterých si říkáte: "Jak je to vůbec možné?"

Jóga je naštěstí také o tom, jak důležité je správně dýchat nebo sedět rovně.
Přesně taková jsou cvičení, která vede paní Daniela Majtnerová u nás na Lize.

Více...

Picture

Život na zadku v něm nemusí nutně skončit

Picture

S takovým vzkazem teď budeme jezdit do rehabiliťáků. Káťa z Poradny, Martin ze sociální rehabilitace a sporťák Petr z půjčovny kompenzačních pomůcek. Doufáme, že se to podaří pravidelně, nejlépe každý měsíc, a taky doufáme, že to bude podobně skvělé, jako naše dva první výjezdy do Hrabyně a do Klimkovic.

Více...

Picture

Takové bylo Vozíkohraní

Zdá se, že už od Vozíkohraní uplynula celá věčnost. Vzpomínky na tak zdařilou akci ale zůstavají i teď, v listopadových dnech. Podívejte se na fotogalerii fotek Vladimíra Jagra.

Picture Picture

Picture

Picture

BENEPINK: Badmintonový míček jako nástroj pomoci

Picture

5. benefiční badmintový  turnaj byl rekordní. Co do počtu hráčů, partnerů i vybrané finální částky. Na kurtech slatinské X Areny bojovalo 68 hráčů a každý z týmů odehrál 9 zápasů.

K vidění byla také krátká exhibice, kde své umění ukázal Adam Mendrek, v současnosti nejlepší český hráč a zároveň také patron našeho turnaje.

Jako překvapení vystoupila taneční skupina A PROČ NE složená ze studentů Střední školy  F.D Roosvelta.

Picture

Ještě jednou děkujeme všem partnerům, hráčům i dobrovolníkům.

Generální partneři:
ZFP akademie, a.s.
DUCA DEL COSMA s.r.o.
Kentico Software s.r.o.
KIWI.COM s.r.o.
Siemens, s.r.o., odštěpný závod Industrial Turbomachinery
Nová Zbrojovka, s.r.o.
Wittmann Battenfeld CZ spol. s r.o.
Partneři:
XArena Slatina
ACCACE Outsourcing s.r.o.
MANUS Prostějov, spol. s r.o.
VECOM zdvihací zařízení s.r.o.
IDEAL-Trade Service, spol. s r.o.
Red Hat Czech s.r.o.
Tyco Electronics Czech s.r.o.
WINHEAD s.r.o.
Zemědělský výzkum, spol. s r.o. Troubsko
ROmiLL, spol. s r.o.
Mediální partner
Rádio Petrov

Podívejte se, jak 5. benefiční badmintový turnaj zachytil fotograf Jiří Grulich.

Picture

Na Czech Truck show se ukázalo, že fanoušci náklaďáků umí pomáhat

CZECH TRUCK SHOW přilákala na trucky z celé Evropy a spoustu hudby, dobrého piva a jídla stovky lidí. Díky organizátorům akce jsme mohli být s nimi i my.

Na akci se také dostali zdarma i držitelé karet ZTP a ZTP/P a mohli využít bezbariérové toalety. U dvou ligových stanů byly připraveny mechanické vozíky, které si hendikepovaní návštěvníci mohli půjčit v případě defektu kola. Byly to pro nás tři skvělé dny, i když v neděli už nám počasí tolik nepřálo.

A víte, co? 
V našich sbírkových kasičkách určených na výcvik asistenčních psů skončilo neuvěřitelných 40 417,- Kč. To je pro nás obrovská pomoc – moc děkujeme všem, kteří přispěli i organizátorům akce! (lb)

Picture

Picture

 

Picture  Picture

LIGA VOZÍČKÁŘŮ, Bzenecká 23, 628 00 Brno, tel.: +420 537 021 493,
e-mai

Vyhledávání

Foto dne

CESTOVÁNÍ

 

Nenechte si ujít povídání o cestách po místech více či méně známých..