Svátky

Dobré ráno,
dnes je pondělí 19.8.2019
svátek má Ludvík
zítra Bernard

Krátce

TOP 10 druhů potravin,
které jsou zdrojem vápníku.

Citáty

Seneca Lucius Annaeus
Život je jako divadelní kus. Nezáleží na tom, jak byl dlouhý, ale jak dobře byl zahrán.

Mořský koník

OTÁZKA TÝDNE: 

Jak je to s možností poslat dítě na Mořského koníka a případně získat další příspěvky od VZP, když se nyní celá rodina k VZP přehlásíme od jiné pojišťovny?

ODPOVĚĎ:
Jestliže se přehlásíte k VZP v termínu od 1. 1. do 31. 3. 2019, stanete se našimi pojištěnci dnem 1. 7. 2019. Hned poté můžete samozřejmě čerpat příspěvky z našeho fondu prevence jako kterýkoli jiný klient, a to v plné výši, jak je u daného příspěvku stanovena. Splnění podmínek pro vyplacení jednotlivých příspěvků z fondu prevence je posuzováno k datu podání žádosti.

Obecně jsou příspěvky určeny pro pojištěnce VZP, kteří nedluží pojistné včetně penále a příslušenství na zdravotním pojištění a nejsou vyňati ze systému veřejného zdravotního pojištění (nemají žlutý průkaz vydávaný osobám, u nichž je VZP jen výpomocnou pojišťovnou). Konkrétní další podmínky jsou pak stanoveny u jednotlivých příspěvků. Potřebné informace najdete na stránkách www.vzp.cz/vyhody.

Léčebně-ozdravných pobytů Mořský koník, které jsou určené pro chronicky nemocné děti (se stanovenými indikacemi) ve věku od 7 do 16 let, se dítě samozřejmě také může účastnit až v době, kdy je pojištěno u VZP. Dítě, které bude registrováno u VZP až k 1. 7. 2019, se tedy může zúčastnit jen 3., 4. nebo 5. turnusu léčebně-ozdravných pobytů. Hned po podání přihlášky dítěte k VZP ale můžete jako jeho zákonní zástupci podat i Přihlášku k účasti dítěte na léčebně-ozdravném pobytu a tím mu zarezervovat místo ve zvoleném turnusu. Registrující praktický lékař pro děti a dorost nebo specialista, u kterého se dítě léčí, však může vypsat návrh na léčebně-ozdravný pobyt nejdříve 1. 7. 2019, kdy je registrace k VZP platná. S potvrzeným návrhem (část II. Přihlášky – Informace o zdravotním stavu dítěte včetně diagnostického souhrnu) následně musíte přijít na pobočku VZP, kde zároveň podepíšete smlouvu o účasti dítěte na léčebně-ozdravném pobytu.

K žádostem o jednotlivé příspěvky z fondu prevence, které budete po 1. 7. 2019 případně podávat, můžete uplatnit platební doklady, které nebudou v den podání žádosti o příspěvek starší než 3 měsíce od data vystavení. Tato podmínka neplatí jen v programu pro maminky na příspěvky v době těhotenství i po porodu a u příspěvků pro nedonošené novorozence, dárce krvedárce orgánů, kde je možno během roku 2019 předložit platební doklady vystavené od 1. 10. 2018, a také v programu Bezlepková dieta, kde musí být platební doklady pro příspěvek za první pololetí vystaveny od 1. 1. do 30. 6. 2019 a žádost se podává od 1. 7. do 31. 8. 2019.Jako pojištěnci VZP se také můžete zaregistrovat do našeho Klubu pevného zdraví a začít využívat všechny slevy a další benefity, které členům KPZ poskytují naši smluvní partneři po celé republice.

Mgr. Oldřich Tichý
vedoucí tiskového oddělení a tiskový mluvčí

 

Vyhledávání

Podporují nás

test Stránky se zdravotnickou tématikou jsou podporovány Ministerstvem zdravotnictví v rámci Programu vyrovnávání příležitostí pro občany se zdravotním postižením


hartmann
 

kopriva

 

Florence

 

ZDN

 

Foto dne

CESTOVÁNÍ

 

Nenechte si ujít povídání o cestách po místech více či méně známých..