Svátky

Dobrý večer,
dnes je sobota 28.11.2020
svátek má René
zítra Zina

Krátce

TOP 10 druhů potravin,
které jsou zdrojem vápníku.

Citáty

ROBERT BROWNING
V každé lásce k druhému je přes polovinu sebelásky. 

Mořský koník

OTÁZKA TÝDNE: 

Jak je to s možností poslat dítě na Mořského koníka a případně získat další příspěvky od VZP, když se nyní celá rodina k VZP přehlásíme od jiné pojišťovny?

ODPOVĚĎ:
Jestliže se přehlásíte k VZP v termínu od 1. 1. do 31. 3. 2019, stanete se našimi pojištěnci dnem 1. 7. 2019. Hned poté můžete samozřejmě čerpat příspěvky z našeho fondu prevence jako kterýkoli jiný klient, a to v plné výši, jak je u daného příspěvku stanovena. Splnění podmínek pro vyplacení jednotlivých příspěvků z fondu prevence je posuzováno k datu podání žádosti.

Obecně jsou příspěvky určeny pro pojištěnce VZP, kteří nedluží pojistné včetně penále a příslušenství na zdravotním pojištění a nejsou vyňati ze systému veřejného zdravotního pojištění (nemají žlutý průkaz vydávaný osobám, u nichž je VZP jen výpomocnou pojišťovnou). Konkrétní další podmínky jsou pak stanoveny u jednotlivých příspěvků. Potřebné informace najdete na stránkách www.vzp.cz/vyhody.

Léčebně-ozdravných pobytů Mořský koník, které jsou určené pro chronicky nemocné děti (se stanovenými indikacemi) ve věku od 7 do 16 let, se dítě samozřejmě také může účastnit až v době, kdy je pojištěno u VZP. Dítě, které bude registrováno u VZP až k 1. 7. 2019, se tedy může zúčastnit jen 3., 4. nebo 5. turnusu léčebně-ozdravných pobytů. Hned po podání přihlášky dítěte k VZP ale můžete jako jeho zákonní zástupci podat i Přihlášku k účasti dítěte na léčebně-ozdravném pobytu a tím mu zarezervovat místo ve zvoleném turnusu. Registrující praktický lékař pro děti a dorost nebo specialista, u kterého se dítě léčí, však může vypsat návrh na léčebně-ozdravný pobyt nejdříve 1. 7. 2019, kdy je registrace k VZP platná. S potvrzeným návrhem (část II. Přihlášky – Informace o zdravotním stavu dítěte včetně diagnostického souhrnu) následně musíte přijít na pobočku VZP, kde zároveň podepíšete smlouvu o účasti dítěte na léčebně-ozdravném pobytu.

K žádostem o jednotlivé příspěvky z fondu prevence, které budete po 1. 7. 2019 případně podávat, můžete uplatnit platební doklady, které nebudou v den podání žádosti o příspěvek starší než 3 měsíce od data vystavení. Tato podmínka neplatí jen v programu pro maminky na příspěvky v době těhotenství i po porodu a u příspěvků pro nedonošené novorozence, dárce krvedárce orgánů, kde je možno během roku 2019 předložit platební doklady vystavené od 1. 10. 2018, a také v programu Bezlepková dieta, kde musí být platební doklady pro příspěvek za první pololetí vystaveny od 1. 1. do 30. 6. 2019 a žádost se podává od 1. 7. do 31. 8. 2019.Jako pojištěnci VZP se také můžete zaregistrovat do našeho Klubu pevného zdraví a začít využívat všechny slevy a další benefity, které členům KPZ poskytují naši smluvní partneři po celé republice.

Mgr. Oldřich Tichý
vedoucí tiskového oddělení a tiskový mluvčí

 

Vyhledávání

Foto dne

CESTOVÁNÍ

 

Nenechte si ujít povídání o cestách po místech více či méně známých..