Svátky

Dobré odpoledne,
dnes je sobota 15.12.2018
svátek má Radana a Radan
zítra Albína

Krátce

Somatoformní poruchy

 

Somatoformní poruchy jsou potíže charakteristické přítomností nejrůznějších tělesných příznaků bez prokázaných organických a patologických změn.

Celý článek.

Citáty

ALFRED DELP
Lidský život měl smysl, jestliže přinesl na svět trochu lásky a dobra.

TZ 23. 5. 2007

Fotografie ze života na vozíčku soutěží o přízeň čtenářů magazínu VOZKA

Ostrava, 23. 5. 2007 – Třicet šest fotografií ze života na invalidním vozíčku postoupilo do finále II. ročníku fotografické soutěže „ALESPOŇ MADLO“, kterou vyhlásil časopis pro vozíčkáře VOZKA, celostátně distribuovaný magazín o životě a pro život na vozíčku.„Madlo je parádní fotosoutěž! Loni jsem to nestihl, a tak letos posílám do nominace fotek několik“, svěřil se Jiří Rechtořík z Kyjova, jeden ze třiceti soutěžících čtenářů Vozky.Vítěze z prací otištěných v květnovém čísle letošního jubilejního X. ročníku Vozky budou vybírat ve dvou kategoriích sami čtenáři a redakční porota. Na vítěze čekají zajímavé věcné ceny, loni to byly knižní publikace na téma „Jak lépe fotografovat.“Fotografování je jednou z mála činností, které se mohou těžce tělesně postižení vozíčkáři díky dnešním digitálním fotoaparátům věnovat. Vozka se snaží podporovat jejich nadšení publikováním fotografií nejen v soutěži Alespoň madlo, ale i jako fotografického doprovodu k článkům z akcí, kterých se zúčastňují a o kterých sami do magazínu píšou. Kromě toho, že se svými fotografiemi podílejí na pestrosti a autentičnosti každého čísla magazínu, umožňují nahlédnout do svého života na vozíku, který je pro řadu zdravých lidí spojen jen s falešnou představou neutěšeného života v zastrčených ústavech pro „invalidy“. Fotografie však odhalují vozíčkáře, prožívající běžné životní situace, které mají odlišné jen jedno – vozíček s madly.Květnové číslo magazínu Vozka na 84 stranách přináší 126 článků, 38 barevných a 159 černobílých fotografií, 42 obrázků a grafických klipů. Součástí je navíc vložená 8 stránková barevná reklamní příloha a vložená mapa „Bezbariérová doprava ODIS v Ostravě“. Čtenář se mimo jiné může inspirovat k výletům na vozíčku Rájem cyklostezek na Zlínsku a Olomoucku, v článku „Hledání pravdy“ se seznámí se seriozním dodavatelem kompenzačních pomůcek a má-li dojem, že jeho státní finanční příspěvek na péči neodpovídá jeho stavu, může si jej spočítat spolu s Vozkou. A protože prázdniny klepou na dveře, Vozka opět přináší řadu tipů na téma „cestování a pobyty“.

Vyhledávání

Podporují nás

test Stránky se zdravotnickou tématikou jsou podporovány Ministerstvem zdravotnictví v rámci Programu vyrovnávání příležitostí pro občany se zdravotním postižením


hartmann
 

kopriva

 

Florence

 

ZDN

 

Foto dne

CESTOVÁNÍ

 

Nenechte si ujít povídání o cestách po místech více či méně známých..