Svátky

Dobré dopoledne,
dnes je středa 7.6.2023
svátek má Iveta a Slavoj
zítra Medard

Krátce

TOP 10 druhů potravin,
které jsou zdrojem vápníku.

Citáty

JOHN BARRYMORE
Proti zkušené ženě má muž jedinou zbraň - svůj klobouk. Vždy si jej může nasadit a hbitě prchnout. 

Divočák na šípkové omáčce

 

Ingredience

0,5 kg kančí plece
100 g špeku
100 g mrkve
100 g celeru
100 g petržele
170 ml octa
700 ml vody
200 ml červeného vína
1/2 cibule
50 g másla
1 lžíce hladké mouky na jíšku
5 kuliček nového koření
7 ks pepře
4 kuličky jalovce
3 bobkové listy
1 citrón
150 g šípkové zavařeniny
špetka soli
špetka pepřePostup přípravy

Před úpravou musíme maso naložit.

Mořidlo si připravíme svařením octa s vodou, do které přidáme bobkový list, nové koření, pepř, a jalovec. Nahrubo nastrouháme mrkev, petržel, celer a cibuli, přidáme do nálevu a vše povaříme. Do vychladlého nálevu naložíme maso tak, aby bylo zcela ponořené, a uložíme na 1–2 dny do lednice, několikrát ho během moření otočíme.

Před úpravou maso vyjmeme z nálevu a osušíme.

Na pánvi osmažíme nakrájený špek, přidáme odkapanou zeleninu a cibuli z mořidla, čerstvé koření (pár kuliček pepře, nového koření, bobkový list a jalovec), maso opečeme ze všech stran, podlijeme trochou vody a dusíme za častého podlévání červeným vínem a vodou. Když je maso měkké, vyjmeme ho a připravíme omáčku.

Šťávu zahustíme jíškou z mouky a másla, podle potřeby přilijeme vodu. Přimícháme šípkovou zavařeninu, trochu nastrouhané citronové kůry a dochutíme šťávou z citronu, solí a cukrem. Na závěr omáčku propasírujeme přes síto, nebo, po vylovení bobkového listu, jednoduše rozmixujeme tyčovým mixérem. Do hotové omáčky vrátíme maso a ještě chvíli povaříme.

Jako příloha se hodí houskový knedlík. Recept na něj najdeme zde.


divocak na sipkove omacce01divocak na sipkove omacce02divocak na sipkove omacce03divocak na sipkove omacce06divocak na sipkove omacce07divocak na sipkove omacce08divocak na sipkove omacce09divocak na sipkove omacce010divocak na sipkove omacce011divocak na sipkove omacce012divocak na sipkove omacce013divocak na sipkove omacce014divocak na sipkove omacce016

Vyhledávání

Foto dne

CESTOVÁNÍ

 

Nenechte si ujít povídání o cestách po místech více či méně známých..