Svátky

Dobré odpoledne,
dnes je úterý 30.5.2023
svátek má Ferdinand
zítra Kamila

Krátce

TOP 10 druhů potravin,
které jsou zdrojem vápníku.

Citáty

Charlotte Whittonová
Všechno, co ženy dělají, musejí dělat dvakrát tak dobře jako muži, aby byly považovány za zpolovic tak dobré. Díkybohu to není těžké.

DALMATSKÉ ČUFTY

Potřebujeme:

750 g mletého masa – směs vepřového a hovězího
3 vejce
3 rohlíky
mléko
2 lžíce hladké mouky
Sůl, pepř, majoránku
Olej

Na omáčku potřebujeme:

2 zelené papriky
4 sterilované okurky
1 cibuli
150 g sterilovaného hrášku
150 g rajského protlaku
2 lžíce hladké mouky
mletou papriku,
5 kuliček pepře, 5 kuliček nového koření, 2 bobkové listy

Příprava:

Maso smícháme vejce a nakrájené rohlíky pokrájené na kousky namočené v mléce. Osolíme, opepříme a necháme chvilku odležet. Poté z masové směsi tvoříme rukama namočenýma ve vodě válečky, které usmažíme ze všech stran v rozpáleném oleji.

Poté čufty vyjmeme. Na tuku zbylém po smažení masa nasypeme nadrobno pokrájenou cibuli a osmahneme dozlatova. Přisypeme mouku a usmažíme světlou jíšku. Přidáme mletou papriku, protlak, promícháme a zalijeme vodou.
Přidáme pepř, nové koření a bobkový list. Povaříme 15-20 minut.

Mezitím očistíme papriky a nakrájíme na nudličky. Hrášek scedíme a necháme okapat, okurky pokrájíme na kostičky. Hotovou omáčku přecedíme. Nasypeme do ní pokrájenou papriku, hrášek a okurky, vložíme usmažené čufty a všechno společně ještě pár minut povaříme.
Nakonec dochutíme solí a cukrem a zjemníme smetanou.
 
Podáváme s těstovinami, vařenými bramborami nebo rýží.
 
 

Vyhledávání

Foto dne

CESTOVÁNÍ

 

Nenechte si ujít povídání o cestách po místech více či méně známých..